צילום: יח"צ

בשביל לדעת איך מפנים פסולת בניין צריך להבין מה מגדיר אותה. בניגוד לפסולת תעשייתית או רטובה, כאן מדובר על פסולת שעשויה בטון, אספלט, עפר וסלע טבעי. כמו כן, פינוי פסולת בניין מונע קנסות ובשביל לתאם את השירות צריך ליצור קשר עם קבלן מורשה.

מה עושה קבלן פינוי פסולת?

קבלן פינוי אחראי להעביר את פסולת הבניין לאתר הטמנה חוקי. שלא כמו פינוי אשפה רטובה, בעת פינוי פסולת בניין משתמשים במכולות ומקפידים על הוראות בטיחות מחמירות. את מכולת הפינוי מציבים בסמוך לאתר הבניה על מנת להקל על העברת הפסולת וכדי למנוע פיזור שלה בשטח, על המדרכה או בסביבה העירונית.

שירותי פירוק, פינוי והעמדת מכולה ניתנים תחת קורת גג אחת על ידי קבלן שמתמחה בפסולת בניין. את עלות השירות קובעים לפי היקף הפרויקט ובמונחים של מחיר למ"ר – לא כולל מחיר המכולה שמשתנה בהתאם לגודלה או מוצרים נלווים שעליהם משלמים בנפרד כגון שרוולים.

 כל הסיבות לפנות פסולת

אזרחים ואנשים פרטיים צריכים להבין את החשיבות של פינוי אשפה גם בלי קשר להוראות החוק. ראשית, פינוי מסודר של פסולת בניין מגן על עוברי אורח ויכול למנוע נזקים בלתי הפיכים לרכוש. אם לדוגמה מדובר על פרויקט שיפוצים של בית פרטי, אין ברירה אלא להעביר את הפסולת ישירות לתוך מכולות ולאחר מכן לשנע אותן לאתרי הטמנה מורשים.

שנית, משתלם יותר לשכור מכולות לפינוי פסולת מאשר לספוג את הקנסות. עיריות מקומיות ופקחים מטעם המשרד להגנת הסביבה עוקבים מקרוב אחר פרויקטים של בניה, שיפוצים והריסות ויש סיכוי גבוה לקבל קנס בגין צבירת אשפה. האלטרנטיבה היא הצבת מכולות לפינוי פסולת בסמוך לאתרי בניה כדי למנוע מראש את עוגמת הנפש. מהבחינה הזו, מדובר בהשקעה ולא בהוצאה רגילה.

חברת דוד נחום - שינוע ותברואה בע"מ מטפלת בכל סוגי האשפה והפסולת ודואגת לאיכות הסביבה. בין היתר, החברה מספקת שירותי פינוי פסולת מכל סוג לקבלנים, מוסדות ומפעלי תעשייה ובחיוג למספר 052-8886287 ניתן לקבל מאחד הנציגים שלה הצעת מחיר מסודרת.