איתור נזילות

על איזה ציוד מדובר?

את האיתור ניתן לבצע על ידי שימוש במצלמות אינפרה אדום, מצלמות ביוב משוכללות או מצלמות תרמיות אשר מתבססות על טמפרטורה. איתור נזילות מים שמתבצע על ידי מכשירים מתקדמים, ימנע הרס של קירות או הרמה של מרצפות ויחסוך זמן רב וגם לא מעט כסף. גילוי של מקור הנזילה המדויק לא תמיד קל ודרוש ניסיון רב בעיקר במקומות נסתרים ולא פשוטים לבדיקה.

איתור נזילות עם מצלמה נחשב ליעיל ביותר וכדאי לברר אודות בעל מקצוע שעושה שימוש במצלמה מתאימה. הצורך המובן מאליו להגיע לפתרון מבלי להסב נשק לבית מצריך בדיקה מדוקדקת שלא כל אחד מסוגל לבצע. אמנם ניתן להסתמך על הממצאים שעולים מהבדיקה אך קיים גם צורך לפענח אותם כך שהתיקון יצליח ולא תזדקקו לביקורים חוזרים של הטכנאי.

קבלת דוח מפורט

צילום צנרת מאפשר גם הנפקה של דוח מפורט שבו כתוב כל מה שבוצע על מנת לתקן את הנזילה. דוח מסוג זה יכול לשמש אתכם בכל פניה לערכאות שונות, או אל בעל הבית שלכם שיזכה אתכם בהתאם. כל מה שמתגלה במהלך הצילום מודפס וניתן לראות בבירור מה מתרחש מתחת לפני האדמה או במעמקי הקיר.

עצמת הדיוק היא קריטית ורק ציוד מתאים יספק את התוצאה הטובה ביותר. פניה אל מומחה לאיתור נזילות תבטיח עבודה מקצועית מבלי להתפשר על איכות התיקון. לעיתים מדובר על נזילה שנראית זניחה אך היא בעלת פוטנציאל גדול לגרימת נזק לקיר, לציוד ולצינורות שממוקמים בקירות. אם משהו נראה לכם חשוד כדאי להזמין טכנאי שיברר את הסוגיה לעומק.

איך נדע שמתקיימת נזילה

מציאת נזילה עשויה להיות מאתגרת מאוד אך לעיתים המצב ברור לחלוטין. סימנים להתהוותה של דליפת מים בבית או בעסק יכולים להיות ירידה קלה או דרסטית בזרם המים בברזים, סימנים של רטיבות על קיר מסוים בבית, ריחות לא נעימים שנובעים מהתפתחות של עובש ועוד.

איתור של נזילות הוא חשוב מאוד וכדאי לבצע אותו בעיקר לפני החורף. איתור מוקדם יסייע לכם להתנהל בבית יבש, נקי ונטול נזקים של דליפות והצפות. ככל שמדובר על בתים ישנים, הסיכוי לדליפה גדל מפני שהצנרת הישנה עשויה מברזל שמחליד ולא מסגסוגת פלסטיק עמידה כמו שנהוג כיום.