מה השלפוחית שלכם מנסה לומר

מהו דיור מוגן בישראל

דיור מוגן הינו מרכז המיועד לקשישים והמעניק שירותים רבים עבורם. בדרך הכלל, הוא כולל מבנה או כמה מבנים, אחד ליד השני, המעניקים דירות במרכזים מגורים. ובכן, קשישים רבים אשר מרגישים בודדים או מסיבות שונות, מחליטים להגיע לדיור מוגן, וכך חיים באיכות חיים טובה יותר. כפי שנאמר, מקומות דיור אלו מעניקים שירותים ופעילויות המיועדים לגיל הזהב, כגון, חוגים, הרצאות, חדר כושר ולעיתים בריכה, צוות רפואי, שירות אבטחה ועוד. עם זאת, דירות אשר נמצאות במרכזים אלו כוללים חדר שינה, חדר אמבטיה וסלון. קיים שירות יוקרתי יותר, המעניק שירותים נוספים לדוגמא דירות גדולות יותר וכדומה.

דיור מוגן מתאים לקשישים אשר אינם צריכים טיפול סיעודי ועצמאיים באופן מלא או חלקי. אנשי גיל הזהב אשר זקוקים לעזרת תפקוד יום יומי, יכולים להתגורר במרכזים הנקרים בתי אבות.

מהם היתרונות של דיור מוגן

 דיור מוגן בעל יתרונות רבים, ומסיבה זו מדי שנה ניתן לראות קשישים רבים הבוחרים להירשם אליהם וליהנות משירותים אשר הינם מעניקים. ניתן לפרט את יתרונות אלו על מנת להבין את תופעה זו:

  • ראשית, דיור מוגן מעניק דירות גדולות ומרווחות אשר כל קשיש מקבל לעצמו. כל דירה מספקת את מה שהדיירים זקוקים להם.
  • בדירות אלו, קשישים אינם מרגישים בודדים, מכוון שרבים מתגוררים בדירות אלו. כך שהינם מכירים שכנים ומפתחים קשרים חברתיים. מרכזים אלו מספקים חיי חברה, וזאת בניגוד לקשישים החיים בגפם שאינם מתראים הרבה עם אנשים.
  • דיור מוגן מספק שירותים אשר מהקלים על חיי הקשישים, כגון שירות ניקיון בדירות או ארוחות מאוזנות. שירותים אלו מעניקים איכותי חיים טובה ובריאה.
  • בנוסף לכלל השירותים המגוונים, דיור מוגן מעניק פעילויות שונות במהלך השבוע. כל אחד יכול לבחור את הפעילות אשר ירצה להשתתף לפי הטעם שלו. ניתן לבחור בין מגוון רחב של פעילויות המתאימות לכל אחד, לדוגמא פעילויות בתחום הספורט, טיולים שונים, משחקים, עבודות יד ועוד.
  • אחד היתרונות הינו האפשרות לארח חברים או משפחה בדירות מגורים. כך קשישים רבים יכולים ליהנות משירותים אלו ומביקורים של המשפחה או חברים.

דיור מוגן הינו הבחירה הטובה ביותר עבור קשישים המרגישים בודדים בדירות שלהם. מרכזים אלו מעניקים את כל הצרכים אשר הם זקוקים. דיור מוגן בישראל הינו דרך הטובה ביותר להעניק לגיל הזהב איכות חיים טובה.