תחזוקה נאותה של שטיחי הבית מחייבת ניקוי יסודי ומקצועי לפחות פעם בחצי שנה, במטרה לשמור עליו נקי, צבעוני ונעים למגע, נוסף על כך חשוב לוודא כי השטיח אינו מהווה מדגרה למיקרואורגניזמים בלתי רצויים אשר מוצאים בסיבי השטיח מקום נוח ומוגן להתפתחות. אפשרויות ניקוי שטיחים כוללות ניקוי מקצועי בידי חברה שזהו תחום התמחותה, אך חושב להכיר גם אמצעי ניקוי ביתיים להתמודדות עם כתמים, אבק וכיוצא בזה.

צילום יחצ

לפניכם כמה טיפים לניקוי שטיחים:

  • כאשר נוצר כתם על גבי השטיח כתוצאה מנוזל שנשפך עליו כגון מיץ או יין או כתוצאה ממזון אשר הותיר כתם עליו, חשוב שלא לשפשף את הכתם, פעולה זו עלולה לגרום להרחבה של הכתם ומה שניתן לעשות הוא לספוג את הנוזל הגורם לכתם באמצעות מטלית או ספוג לחים. נוסף על כך ניתן לעשות שימוש בחור ניקוי כגון סבון כלים או אבקת כביסה, אך מומלץ לוודא מבעוד מועד כי אלה אינם פוגעים בשטיח על מנת למנוע נזק חומר לו.
  • ניקוי ותחזוקה של השטיח כוללים פעולת שאיבה תדירה, אולם מדובר במענה לאבק או לכלוך חיצוני בלבד. כאשר נוצרים כתמים, יש צורך בשימוש במטלית לחה ספוגה במים חמים וחומץ. ניקוי שטיחים בחומץ, עשוי להישמע "כתרופת סבתא", אך מדובר בשיטה יעילה למדי להסרת כתמים קשים של בוץ, דם, שתן ועוד.
  • רקיחת חומר ניקוי עצמי הכולל ארבע כוסות מים חמים, כף סבון נוזלי וכף חומץ לבן, מאפשרת טיפול יעיל במגוון סוגי הכתמים.
  • כאשר מודבר בכתמי שומן, הרי שמומלץ להשתמש בממיס שומנים יבש אותו יש למרוח על הכתם, להמתין כמה דקות ולספוג את החומר.
  • אחד מהטיפים הטובים לצורך ניקוי שטיחים כולל ניקוי שטיחים בחומץ וכן מתכון ייחודי וסודי אשר מורכב מכוס מים חמים, שתי כפות אבקת כביסה ושתי כפות חומץ. מדובר בתמיסת ניקוי יעילה לטיפול במגוון סוגי הכתמים.

צילום יחצ

אשר שטיחים - ניקוי שטיחים מקצועי ואמין לתוצאות ניקוי מושלמות ואיכותיות

לאחר שהצגנו בפניכם את הדרכים לניקוי השטיח באמצעים ביתיים, חשוב לציין כי תחזוקה נכונה וטובה של שטיחי הבית כוללת ניקוי על ידי חברה לניקוי שטיחים מקצועית שזהו תחום התמחותה. חברת אשר שטיחים הינה חברה לניקוי שטיחים ותיקה ומובילה, הפועלת מזה למעלה מ-60 שנה. עם הניסיון המקצועי שלנו, אנו ערוכים להתמודד ולספק מענה לכל סוגי