הסרת עור עודף

עודפי עור מה הם

כשהקילוגרמים נושרים העור נותר רחב יותר. באופן טבעי הוא אינו מתכווץ ולכן הוא נותר כעור עודף ורופף המכער את הנראות הכללית . בנוסף לכך יש לעודפי העור השלכות נוספות כמו העובדה שהם גורמים להזעת יתר, פטרת כרונית, כיבים, פצעי עור וריח גוף חזק שאינו נעים להרחה.

מכלול הנסיבות הללו מדרבן את המטופלים למצוא ניתוח הסרת עודפי עור כדי להיפטר מהתוצאה הישירה והעקיפה של עודפי העור .

מתיחת גוף תחתון או עליון

בפלג הגוף התחתון מצטבר ריכוז גדול של עודפי עור כמו לדוגמה בירכיים, בישבן ובבטן. השרירים באזורים האלה הפכו בעקבות הדיאטה לרפויים ומדולדלים ולכן הפתרון של מתיחת פלג הגוף התחתון משרת את המטרה. בפלג העליון מטפלים בהמסת השומן באזורי הזרועות והחזה, הבטן העליונה והגב, .הפעולות יבוצעו בניתוח אחד או בכמה ניתוחים על פי הצורך.

מתיחת ירכיים והצרת היקפים

עודפי העור באזור הירכיים משפיעים מאד על גזרת הגוף ועל היקפי המותניים ולכן הסרת עור עודף בנקודות הללו מקבלת משמעות מיוחדת וחשובה .כל העור הרפוי נמתח והופך ליחידה אסתטית בניתוח אחד או בכמה ניתוחים על פי הצורך, ללא זכר לעור הרפוי שהיה שם קודם לכן .

מתיחת זרועות

אחד המקומות בגוף שהימצאותו של עור עודף מפריעה מאד בפאן האסתטי היא לאורכם של הזרועות. כיוון שרואים את העודפים הללו בכל יום כשהאנשים לובשים חולצות קצרות. העור העודף מכער מאד הנראות הכללית ומפריע מאד למטופלים. במהלך הניתוח, מעוצבות הזרועות מחדש בזכות הסרת מלוא העור העודף, עודפי השומן נשאבים לאורכן של שתי הזרועות.

ניתוח עלים הסרת עור עודף

זהו סוג חדש של ניתוחים פלסטיים שמיועד בעיקר עבור אנשים שהורידו מסה גדולה במיוחד של קילוגרמים לאחר דיאטה חריגה. בעקבות הניתוח חל שינוי מהותי בנראותו של המטופל ובגופו החטוב. השינוי הדרסטי בעקבות הניתוח להסרת עודפי עור המטופל מעלה באופן מהותי את הביטחון העצמי ואת שביעות הרצון שלו מהמראה החדש.

שלבי ניתוח

במקרים קיצוניים כשהירידה במשקל הייתה של עשרות קילוגרמים, קיימת אפשרות לבצע מהלך מדורג של הניתוח. בתחילת הדרך, מבצעים שאיבת שומן כדי להפחית את העומס של רקמת השומן הקיימת בירכיים. לאחר כחצי שנה, מבצעים את מתיחת העור וזאת כדי להימנע מסיבוכים וסיכונים במהלך הניתוח להסרת עודפי עור.

ייעוץ לפני ביצוע הניתוח

לצורך ביצוע ניתוח הסרת עודפי עור יש לפנות לקבלת ייעוץ נרחב ממנתח לעיצוב הגוף בעל רזומה וותק רב שביצע מאות ניתוחים מסוג זה בהצלחה.