צילום: יח"צ

קודם כל, צריך להבין שמקרים של מחסור בעצם החניכיים הם שכיחים מכפי שנהוג לחשוב. זה קורה על רקע ספיגת עצם כתוצאה ממחלות, או בעקבות תהליך ממושך של חסר שיניים כמו אצל קשישים ומבוגרים. שנית, השתלת שיניים בזאלית משמשת כאלטרנטיבה לפתרונות לא אופטימליים כגון התקנת תותבות נשלפות או טיפולים מסובכים להרמת סינוס.

איך משתילים שיניים בלי עצם התומכת בהליך זה?

טיפולי השתלת שיניים בזאלית מתבצעים בניתוח תחת טשטוש עמוק. אלו טיפולים שמתאימים למחוסרי עצם גם ללא תלות במצב העצם בחניכיים, כי במהלך הניתוח מעגנים את השתלים המיוחדים בתוך עצמות הלסת – או מה שמכונה בעגה המקצועית "העצמות הבזאליות" (ומכאן גם השם של הטיפול) – ללא הרמת סינוס והשתלת עצם.

כמו כן, השיטה הבזאלית מאפשרת השתלת שיניים ביום אחד. המשמעות היא שהמטופל יכול להיכנס למרפאה ולצאת אחרי כמה שעות עם שיניים זמניות, כאשר בהמשך הוא יקבל כבר תוך שבוע את השיניים הקבועות. במילים אחרות, מדובר בהליך המהיר ביותר שקיים בענף הרפואה למחוסרי עצם ברמה קיצונית.

באיזה סוגי שתלים משתמשים בעת ההשתלה?

מי שרוצה להיכנס לעובי הקורה צריך לדעת שהשתלה בזאלית עושה שימוש בשתלי דיסק שאינם מוברגים לעצם הלסת. במקום זה, השתלת שיניים בזאלית מבוססת על שתלים בעלי צורת דיסק שמחוברים לעצם הלסת באופן שמאפשר לעגן אותם באופן יציב. כמו כן, נעשה שימוש בשתלי טריגונים וזיגומות שמפרידים את העומס ומפזרים אותו לאורך הלסת.

בפרוצדורה של השתלה בזאלית יש חשיבות גדולה להתאמה אישית. התאמה כזו מאפשרת לבחור את הנקודות בתוך הלסת התחתונה והעליונה שבהן תתבצע השתלה יציבה של השתל, או להתחשב ברקע בריאותי מסוים. חוץ מזה, את ההשתלה מתכננים מראש עם ניתוח וירטואלי ובמודל תלת ממדי. כך משיגים יציבות של השיניים בפה לאורך שנים רבות ומשפרים את איכות החיים.

ד"ר לרי ספוז'ניקוב נמנה בין המומחים בעלי המוניטין והמוכרים ביותר בתחום השתלות השיניים - ובמרפאה מועסק צוות מקצועי, אדיב, מיומן ומנוסה. בעת חיוג למספר 0723940811 ביכולתך לתאם מול נציגי המרפאה השתלת שיניים ביום אחד ולקבל התחייבות למחיר הטיפול הנמוך ביותר – גם למחוסרי עצם ברמה קיצונית.