צילום: יח"צ

מהאמור לעיל אפשר להבין את החשיבות שמייחסת המדינה לנושא של פינוי אשפה בכלל ותפעול אתרי פסולת בפרט. מצד שני, דווקא בציבור הרחב לא תמיד מבינים לעומק את הסוגיה ואת המשאבים הנדרשים כדי לפנות כמויות אדירות של פסולת, אשפה ולכלוך.

איסוף ופינוי פסולת – לא רק בשביל הבריאות

את כל סוגי הפסולת חשוב לפנות ולנקות כי היא פוגעת באיכות הסביבה ובבריאות. בין היתר, יש להקצות משאבים בעיקר לפינוי של פסולות מסוכנת כגון פסולת תעשייתית, חומרים מזהמים ואפילו תרופות ביתיות. למעשה, תרופות שפג תוקפן או כאלה שאינן בשימוש ומצטברות במשקי הבית מוגדרות בתור "פסולת תרופתית ביתית" וצבירתן עלולה לגרום להרעלה או לסיבוכים רפואיים.

כמובן שיש עוד כמה סיבות חשובות מאחורי פינוי אשפה וגם אותן כדאי להביא בחשבון. קודם כל, מכולות לפינוי פסולת הן חלק בלתי נפרד מתהליך המחזור. בעזרת הקצאת מכולות כאלה בסביבת מפעלים או אתרי פסולת ניתן לייעל את תהליך המחזור ולחסוך בהוצאות למשק. שנית, מכולות לפינוי פסולת תעשייתית מיועדות לשמור על ניקיון התעשיות.

למה צריך להכיר את ההבדל בין סוגי פסולת?

כפי שאפשר להבין, הליך הפינוי מחויב על פי חוק אבל יש לו גם השפעה דרמטית על הסביבה, על איכות החיים ועל מפעלים תעשייתיים. במקביל, חשוב להבחין בין סוגי פסולת ובהם פסולת מעורבת, פסולת יבשה, שאריות מיון פסולת, בוצה ובוצה תעשייתית. הבחנה כזו כבר נמצאת ב"חוק שמירת הניקיון" משנת 1984 וכיום היא משפיעה על הטיפול באשפה ובפסולת.

בזכות ההבחנה בין סוגי פסולת מוצקה ניתן לדעת לאן להעביר אותה לצרכי הטמנה, פינוי ומחזור. אם רוצים, אפשר לתאם שירותי פינוי ספציפיים עבור משרדים ובתי עסק ושירותי פינוי אחרים לבתים פרטיים, גופים חקלאיים, בתי חולים ומכוני טיהור שפכים.

בחברת דוד נחום - שינוע ותברואה בע"מ – עוסקים בתחום פינוי הפסולת - ומציבים רף גבוה של מקצועיות ובקרת איכות כבר מאז שנת 1991. בחיוג למספר 052-8886287 ניתן לתאם שירותי פינוי אשפה לכל צורך ולחסוך זמן ודאגות.