עבירות מין

החשיפה לסכנה ברשתות החברתיות ובצ'אטים השונים

הרשתות החברתיות, כמו גם אתרי האינטרנט השונים, זמינים לכולנו. קל להיכנס אליהם, קל להשתלב בכל רשת חברתית ולא צריך יותר ממחשב ומקלדת כדי לקחת בזה חלק פעיל. מעשה מגונה וגם הטרדה מינית הן תופעות שכיחות מאד בשנים האחרונות ואנו שומעי באמצעי התקשורת לא מעט על מעצבים ועל הגשת כתבי אישום כנגד עברייני מין, שביצעו עבירת מין כלשהי. אלה, יוצרים קשר לרוב עם קורבנותיהם דרך הרשתות החברתיות או חדרי הצ'אטים שאליהם נכנסים הקטינים ויוצרים איתם בהמשך גם קשר אישי, שלעיתים לא נשמר אך ורק בין כותליו של האינטרנט. הטרדה מינית או עבירת מין באינטרנט איננה פחות חמורה מעבירת מין פיזית בעולם האמיתי וזו גם הסיבה מדוע בתי המשפט מחמירים מאד עם מבצעי עבירות שכאלו.

 צ'אט ברשת

המעבר מהווירטואלי לעולם האמיתי

כל עורך דין פלילי בתל אביב, המטפל במקרים של הטרדות מיניות ועבירות מין באינטרנט יודע עד כמה מדובר במורכבות ורגישות רבה מאד. הדבר נובע בעיקר בשל מעורבותם של קטינים, בני נוער ואף ילדים צעירים יותר, המהווים מוקד משיכה לעברייני מין ופדופילים המוצאים באינטרנט מקור מצוין לבצע את העבירה ומתוך חשיבה, לא מוצדקת, שלא ייתפסו. הם מנצלים את האנונימיות שברשת, מבצעים סחיטות באיומים ולעיתים, כאמור, גם עוברים מהעולם הווירטואלי אל העולם הפיזי, האמיתי. הם משכנעים את הקטינים להיפגש איתם ועושים זאת באמצעים שונים כדי להשפיע עליהם ולגרום להם לפעול, מבלי שיחששו.

הטרדה מינית, שידול לבצע מעשים מגונים וגם אינוס נחשבות כעבירות פליליות לכל דבר, וגם אם בוצעו דרך האינטרנט. העונשים לנתפסים מבצעים זאת יכולים להיות מאסר ובהמשך גם צווי הרחקה בהתאם למידת חומרת המעשה. ישנן דרכים למגר את התופעה, הן בעזרת חינוך והסברה לצעירים והן בעזרת אמצעים טכנולוגיים שימנעו מהם גלישה חופשית ברשת וחשיפה לאותם עבריינים. כך או כך, לא תמיד ניתן לצערנו למנוע זאת וכאן, בדיוק, נכנסת לפעולה המשטרה וגם עורך דין הטרדה מינית.