דוברות דואר

חברת דואר ישראל יוצאת בשיתוף פעולה עם ענקית הסחר המקוון עלי אקספרס, לקראת יום הרווקים הסיני ב11/11 במסגרתו ניתן להזמין בימים 11-12/11 עשרות אלפי מוצרים במאות חנויות נבחרות באתר עלי אקספרס, שיקודמו בבאנרים באתר דואר ישראל ובעלי אקספרס. החבילות יגיעו לישראל בשיטת שילוח מהיר  e-packet, עם טיפול מועדף בחבילות שיגיעו לנקודות המסירה תוך 3 ימים מהגעתן לארץ ועל פי רוב ללא תוספת תשלום עבור השילוח המהיר, בהתאם לחנות השולחת (במידה ותהיה תוספת עלות, היא תצוין מראש בעת ההזמנה). השילוח יכלול גם מעקב אחר הפריט משלב ההזמנה ועד לרגע המסירה ללקוח. לקראת יום הרווקים הסיני ב-11/11 בנתה עלי אקספרס עמוד נחיתה ייחודי בעברית עם ממשק, אליו ניתן להיכנס מאתר דואר ישראל או מבאנרים באתר עלי אקספרס ולתכנן את הקניה מראש במאות חנויות. לעמוד הנחיתה לחצו כאן.  המבצע ימשך יומיים.

 

מנתוני עלי אקספרס עולה כי כמות השפתונים שנמכרו בעלי אקספרס ביום הרווקים הסיני ב-2017 היתה שווה לגובה של 47 מגדלי אייפל. כל הטלפונים שנמכרו ב 11.11 יכלו לכסות 92 מגרשי כדורגל, ומספר התיקים והארנקים שנרכשו יכול היה למלא 50 מטוסים. בשנה שעברה, קנו בעלי אקספרס קונים מ-231 מדינות ו- 17,415,463 קונים ביצעו הזמנות עוד לפני שה-11.11 החל, פי 15 פעמים מאשר ב-2016. בדקה הראשונה של 11.11 - 31,198 קונים מ 114 מדינות השלימו את ההזמנות שלהם.  

 

בדואר ישראל צופים גידול של כ-10% בהזמנת חבילות לארץ בחגי הקניות בחודשים נובמבר דצמבר, מול תקופה מקבילה אשתקד.  בחודשים נובמבר-דצמבר שהם תקופת השיא בהזמנת חבילות מחו"ל צפויה החברה למיין ולמסור כ-15.3 מיליון חבילות במשקל שיא של כ-3,050 טון, מול 13.7 מיליון חבילות בנובמבר-דצמבר אשתקד. לשם השוואה, בחודש רגיל מחולקות כ-4.6 מיליון חבילות בממוצע, במשקל כולל של כ-900 טון.

 

חברת דואר ישראל נערכת לעליה בהזמנות באמצעות תגבור המוקד הטלפוני וכוח האדם במרכז הסחר המקוון לחבילות במודיעין, שערוך לקלוט ולמיין מעל 100 מיליון חבילות בשנה. בנוסף פתחה השנה החברה  עשרות מרכזי מסירת חבילות נוספים ברחבי הארץ, כאשר בחודשים נובמבר ודצמבר יפתחו 50 מרכזי מסירת חבילות נוספים בשיתוף עסקים קטנים ובינוניים. כיום דואר ישראל מציעה את הפרישה הארצית הרחבה ביותר עם למעלה מ-1,200 נקודות מסירה, הכוללות 500 מרכזי מסירת חבילות ודברי דואר, זאת בנוסף לכ-700 יחידות הדואר.

מנתוני דואר ישראל, חמשת האתרים האהובים על הישראליים בהזמנות מחו"ל הם: Aliexpress, eBay, ,Amazon next ו-Asos. בשנת 2017 חילקה חברת דואר ישראל כ-61 מיליון חבילות שהוזמנו מחו"ל, בשווי מוערך של כ-12 מיליארד שקל, כאשר ההערכה היא שבשנת 2018 יוזמנו מעל 70 מיליון חבילות.

 

צפי לגידול של כ-20% בפעילות הייצוא לקראת חגי הקניות והכריסמס

בדואר ישראל מעריכים עוד, כי בחודשים נובמבר ודצמבר יחול גידול של כ-20% בפעילות הייצוא מהארץ מול חודש רגיל, בעיקר סביב חגי הקניות הבינלאומיים והכריסמס. בישראל יש כ-300 אלף בעלי עסקים קטנים ובינוניים המייצאים מוצרים לחו"ל, באמצעות חנויות בפלטפורמות הסחר המקוון כמו עלי אקספרס, ebay ועוד. עיקר המשלוחים הוא של מתנות בעלות ניחוח ישראלי לחו"ל, כמו ביגוד, מתנות ייחודיות מארץ ישראל לכריסמס ופריטי יודאיקה.

 שמעון מלול

Post cash back - מזמינים מאתרי סחר מקוון ומקבלים החזר כספי

חברת דואר ישראל מציעה בחגי הקניות החזר כספי בקניות במאות אתרים ישראליים ובינלאומיים באמצעות אתר ,www.postcashback.co.il בשיתוף חברת ,Lessforme המאפשר להירשם ולקבל החזר כספי בגובה 1-8% (עד 6% בעלי אקספרס) בקניה במאות אתרים מקומיים ובינלאומיים. הרישום לאתר הינו חינמי ופשוט, בממשק ידידותי ונח למשתמש עם אפשרויות חיפוש על פי קטגוריה, טקסט ופרמטרים נוספים.

 

חשבון ה Post cash back מרכז את הקניות וההחזרים שצבר הלקוח מכל החנויות, לפיכך הוא יראה סכום אחד שהוא סכימה של ההחזר הכספי המגיע לו מכל רכישותיו.  כשהלקוח  יגיע לסף של $15 בסטטוס "מאושר" הוא יוכל למשוך את הרווחים שהצטברו  למגוון אמצעי תשלום.

 

ההחזר ניתן למזמינים באתרים בינלאומיים ומקומיים מובילים בהם: Ali express, strawberryNET,  ebay asos, booking.com, Deal Extreme ,hotel combined ,Book Depository וכן רשת מלונות פתאל, אל על, גוליבר, הדקה ה-90, וואלה!טורס, גרופון, איסתא, רשת מלונות ישרוטל, ואתרים נוספים בארץ ובעולם בתחומי האופנה, הלייף סטייל, התיירות והנופש, פנאי ובידור, טכנולוגיה, בריאות ועוד.       

 

בכל הזמנה באחד ממאות האתרים, מקבלים החזר כספי בהתאם למדיניות כל אתר, אשר יועבר לבחירת הלקוח לחשבונות בבנקים בישראל כהחזר שקלי, לחשבון הפייפאל כהחזר דולרי, או כהחזר לכרטיס נטען של דואר ישראל. לקוח שיבחר בהחזר לכרטיס הנטען של דואר ישראל יקבל 5% נוספים מכספי המשיכה ב.Cashback-  על מנת לקבל את ההחזר הכספי, יש להירשם חינם באתר "Post Cash Back"  ולבצע רכישה דרך האתר באמצעות המחשב או הנייד בחנות המבוקשת. הקנייה באתר רגילה לחלוטין ומאפשרת כאמור קבלת החזר כספי, כאשר קנייה שלא תבוצע דרך אתר "Post Cash Back" לא תזכה בהחזר כספי.