פירות יבשים

הפירות היבשים הבריאים ביותר

מבין הפירות היבשים ישנם כמה שעולים בערכם הבריאותי על האחרים. לחמוציות יש יכולת למנוע נזקים באיבריו השונים של הגוף, בפרט מניעת נזק מוחי, יש להן השפעה חיובית על העור, הן תורמות להורדה בכולסטרול ויש בהן נוגדי חימצון שמונעים נזקי זיקנה כגון קמטים. תות מיובש – עוזר במניעת דלקות, מחזק את המערכת החיסונית, מונע עצירות וטוב למערכת העיכול באופן כללי. תאנה – בעלת יכולת לשיפור מצב הרוח, מחזקת את המערכת החיסונית ובעלת יכולות לשיכוך חרדות. קוקוס (ללא תוספת סוכר) – מסייע באיזון רמות הסוכר בגוף, מסייע להפחית רמות כולסטרול ועוזר לשיפור מצב הרוח. לגבי קוקוס – שימו לב שישנן חנויות המאפשרות לרכוש ראש קוקוס שלם, בצורתו הטבעית.

מקור מצויין להשלמה תזונתית

אין ספק שאכילת חמוציות או קוקוס ללא סוכר קקינוח, עדיפה בהרבה מאכילת עוגיות, עוגה או מאפה. כל עוד אתם מקפידים לאכול פירות יבשים במידה, אשר אינם מכילים ערכים גבוהים של סוכר – סביר להניח שאתם תורמים לבריאות הכללית שלכם. פירות יבשים רבים הינם עשירים בנוגדי חימצון אשר תפקידם להילחם בהשפעת הרדיקלים החפשיים בגוף ולמנוע את נזקי החימצון שהם גורמים להם, כלומר להביא להאטה של תהליך הזיקנה. לכן מוטב לצרוך את מנת הסוכר שאתם מקנחים בה את הארוחה, בצורה של פרי יבש לא מתוק מאשר בצורה של קינוח חסר ערכים תזונתיים.

איפה תוכלו למצוא מבחר מגוון של פירות יבשים בריאים?

בדרך כלל תוכלו למצוא מבחר מגוון של פירות יבשים בחנויות פיצוחים. כדאי לבחור בחנות פיצוחים ותיקה ומוכרת, כדי לקבל שירות טוב ממביני עניין בתחום. שימו לב שבמרכולים ובסופרים לפעמים מוכרים מוצרים אשר מכילים רכיבים נוספים, הרסניים לבריאותכם, מלבד המוצר עצמו, כגון מונעי התגיישות, צבעי מאכל, סוכרים וכו'. כאשר אתם קונים את מוצר מחנות פיצוחים את קונים אותו במצבו הטבעי.

שימו לב שהאמור לא מהווה ייעוץ רפואי ובכל שאלה בנוגע לכתוב פנו לרופא המשפחה שלכם.