עיצוב בתים הפך בשנים האחרונות לשירות מבוקש מאד, שבו נעזרים הן בעלי בתים פרטיים והן אלה, המתגוררים בבניינים משותפים. פעמים רבות הוא יבוא בשילוב עם שירותי משרד אדריכלים כדי לקבל מענה מקיף וכולל יותר, המאפשר למשתמשים בו ליהנות מכל העולמות.

Shutterstock

ליהנות מכל העולמות

מעצב פנים, שלא כמו אדריכל, דואג למעטפת הפנימית של המבנה, לחלל הפנימי עצמו, במסגרת העיצוב לוקחים בחשבון את ארונות ההזזה בבית, ארונות הפתיחה והאמבטיה. לכל סוגי הארונות ישנם יתרונות מסויימים על פני הסוג השני, כך למשל הזמנת חדר ארונות קטן צריכה להיות לאחר ניצול מירבי של חלל החדר, ארונות הזזה למשל, פותרות את בעיה זו. האדריכל, לעומתו, אחראי על חלקו החיצוני של הבית, על חלוקת החלל, על ניצול השטח הקיים, כיווני האוויר ועוד. יחד עם זאת, עיצוב בתים בשילוב אדריכלות הוא פתרון נהדר לכל מי שבונה בית כיום או משפץ אותו. אדריכל פנים המשמש גם על תקן של מעצב פנים יכול להציע, ותחת קורת גג אחת, את כל מה שצריך לבית – עיצוב חיצוני מושקע בהתאמה מלאה וגם עיצובו הפנימי של הבית, תוך התייחסות לצרכים, לרצונות וגם לתקציב.

Shutterstock

איכות ויופי

עיצוב בתי יוקרה הוא נישה מיוחדת במינה. בהליך שכזה מושקע לרוב לא מעט כסף וישנו דגש רב מאד על איכות. האיכות יכולה לבוא לידי ביטוי בחומרי הגלם שאותם בוחרים וגם באלמנטים העיצוביים, שמשלבים בתוך הבית. החללים, כפי שמעצב אותם מעצב פנים, מעוצבים על פי קו עיצובי אחיד, כאשר ישנה חשיבות רבה מאד גם לעניין הפונקציונאליות. מעצב פנים, המשמש גם כאדריכל, מביא אתו לתהליך העבודה ניסיון רב ובעיקר ידע שימושי שיכול לסייע לו ליצור את הפתרונות הנכונים בחלל. אלה, המשלבים בין נוחות רבה לסטייל. מעצב כזה יתייחס לכל הנקודות הנדרשות, לכל הפרמטרים החשובים שיחד הם אלה, היוצרים את הבית המושלם, את החלל הראוי למגורים.

Shutterstock

לסיכום

עיצוב בתים יחד עם תכנון הבית, בחלקו החיצוני, הוא פתרון מצוין הן לאלה, הבונים בית חדש והן למשפצים או למוסיפים תוספת של חדר או יותר לבית. באופן הזה נהנים משירות מקיף וכולל יותר, שירות מקצועי המתבסס על ידע בשני תחומים חשובים: עיצוב וגם אדריכלות. פן הנדסי וחשוב מאד וגם פן אמנותי יותר. פרקטיקה, סטייל ואסתטיקה רבה.

המאמר בשיתוף: אקסטרה דיגיטל - קידום באינטרנט