יחצ

בלגן לאורך זמן? לא בהכרח

המחסום העיקרי שמרתיע בעלי דירות ישנות שכבר לא ממלאות את כל הצרכים העכשוויים מלשפץ אותן הוא החשש מפני בלגן ופגיעה ממושכת בשגרת החיים. כדאי לדעת שבימינו ניתן להשלים שיפוץ דירה ברמת גן גם תוך 21 ימי עבודה בלבד, ואפילו אם מדובר על פרויקט רחב היקף – רמונט כולל – זהו פרק הזמן. שיפוצים מצומצמים יותר ניתן לבצע גם בפרקי זמן קצרים יותר, כך שלחשש מפני לכלוך, בלגן וחיים משובשים במשך תקופה ארוכה אין אחיזה במציאות, ובפרט לא כשמתנהלים באופן מושכל.

תכנון חכם = שיפוץ יעיל ומהיר

על-מנת להשלים שיפוץ דירה ברמת גן בפרק הזמן המינימלי האפשרי, כאמור לכל היותר עד 21 ימי עבודה, חשוב להקדיש תשומת לב רבה לתכנון הפרויקט. המלצה חשובה נוספת היא להפקיד את המלאכה בידיים מקצועיות, של מעצב או מעצבת פנים שכבר הובילו בהצלחה שיפוצים. השילוב בין הכישורים שמאפשרים ליצור מרחבים שונים שיספקו מענה מושלם לצרכים ולרצונות שלכם לבין הניסיון בשיפוצים (ובזכותו היכולת לזהות מראש מוקשים ולהימנע מהם) מבטיח השלמת כל השינויים הנדרשים בדירה שלכם – ובפרק הזמן הקצר ביותר שאפשר.

מתי כדאי לבצע שיפוץ מקיף ומתי שינויים קוסמטיים משמעותיים?

אחת ההחלטות החשובות ביותר לקראת שיפוץ דירות היא היקף העבודות שיבוצעו על-מנת לשדרג את הנכס. סוג אחד של פעולות הוא זה שמטרתו שיפור האסתטיקה והתאמת האלמנטים השונים בכל חלל לטעם העדכני שלכם. פעולות אלה הן כמעט תמיד חלק בלתי נפרד משיפוץ דירה שכן המראה של חלל שעוצב לפני כמה עשרות שנים מן הסתם נראה לנו מיושן ולא אטרקטיבי, ובנוסף כיום ישנן אינספור אופציות לעיצוב פנים שלא היו קיימות בעבר וחבל לא לנצל אותן.

סוג אחר של פעולות הוא אלה שמשנות גם את התשתיות הפיזיות: החלפת חיפוי רצפה, חיפוי קירות מחודש, החלפת צנרת, שבירת קירות כדי לארגן מחדש את החללים בהתאם לצרכים המשתנים, הקמת קירות ועוד. באופן טבעי פעולות אלה הופכות שיפוץ בית לפרויקט מורכב יותר – אבל אם הדירה ישנה, וממילא הצנרות כבר לא עומדות בעומסים הקיימים ואף עלולות לקרוס תוך זמן לא רב, כדאי לנצל את העובדה שממילא מתבצע שיפוץ כדי לשדרג גם את התשתיות. באופן דומה אם החלוקה הקיימת של החלל לא משרתת אתכם באופן המיטבי, אין סיבה להימנע משבירת קירות או הקמתם. תכנון חכם בעזרת מעצב/ת פנים מנוסה מבטיח כאמור שגם שיפוצים מקיפים יושלמו בהצלחה תוך פרק זמן סביר.

שיקול נוסף בדרך להחלטה חשובה זו הוא מסגרת התקציב. בחלק מהמקרים מומלץ להמתין מעט עם השיפוץ עד שבידי בעלי הנכס יהיה סכום כסף מספיק להשלמת כל השינויים הנדרשים בדירה – כדי לא להידרש לעוד שיפוץ תוך מספר שנים.

לפרטים נוספים:

www.72gag.co.il