לאן טסים?

הבסיס של כל דיל משתלם לאזור היער השחור הוא הטיסה. כשמחפשים טיסות ליער השחור מגלים מנעד רחב מאוד של אפשרויות בזכות המיקום של האזור סמוך למשולש הגבולות גרמניה-צרפת-שווייץ, ולמספרן הרב של הערים הגרמניות הגדולות הסמוכות.

אפשרות אחת היא לטוס למינכן. המרחק בין בירת חבל בוואריה לבין פרייבורג, העיר הגדולה של אזור היער השחור הוא כ-400 ק"מ, ובהתחשב באוטוסטרדות המשובחות של גרמניה, תוך 4-5 שעות לכל היותר כבר תגיעו ליעד. עוד יתרון של אופציה זו הוא המבחר הרחב של טיסות למינכן, כך שקל יחסית להגיע לדיל משתלם. שדה תעופה אחר שמהווה בסיס מוצלח עבור דילים ליער השחור הוא זה של שטוטגרט, אליו מגיעות טיסות מישראל בעונת התיירות, ואופציה פופולרית אף יותר היא טיסות לפרנקפורט, שמרוחקת כ-200 ק"מ בלבד מפרייבורג ושבקרבתה נמצא שדה התעופה הגרמני הגדול ביותר. הגעה לאזור דרך שווייץ אפשרית אם בוחרים בבאזל (ממנה הנסיעה אל פרייבורג נמשכת שעה בלבד, כשכמובן אין עיכובים בגבול) או בציריך (נסיעה של כשעתיים אל פרייבורג).

לינה באזור היער השחור

כיאה לאזור תיירותי במיוחד, ישנן אפשרויות לינה רבות מאוד במסגרת דילים ליער השחור: מלונות בכל רמות האירוח, דירות נופש וצימרים. מבחינת לוקיישן, פרייבורג הוא מקום נוח מאוד לצאת ממנו לטיולים שונים ולאטרקציות הרבות שפזורות באזור, טיטיזה-נוישטט שבסמוך לאגם המפורסם היא אופציה נוספת, מקומות לינה ליד אגם קונסטנץ מתאימים למי שרוצה לשלב גיחה לשווייץ עם הטיול ביער השחור, למי שמחפש מקום סמוך לפארק אירופה כדאי לבחור דיל שכולל לינה בעיירה קאפל-גרפנהאוזן, ועוד עיירה שבסביבתה ישנן שלל אטרקציות היא טריבורג.

איפה מבלים ואיך עושים זאת בזול?

 הדרך הטובה ביותר למצות את החופשה באזור היפהפה ולהגיע למקסימום אטרקציות במינימום כסף היא כרטיס היער השחור. כרטיס זה מקנה כניסה חופשית לכ-70 אטרקציות מכל הסוגים (מוזיאונים, מרכזי ספא, אטרקציות לילדים, ספורט אתגרי ועוד). ישנם כרטיסים שכוללים את פארק אירופה, האטרקציה הפופולרית ביותר באזור, וישנם כאלה שלא, ובהתאם עלותם נמוכה יותר ועשויה להתגלות כמשתלמת להפליא. ניתן להשתמש בכרטיס זה במשך 3 ימים, שאינם חייבים להיות רציפים, ובאופן טבעי במרבית המקרים דילים ליער השחור כוללים אותו.