אולם, רבים הם המבוגרים שעד לפני שנים לא רבות, לא רק שלא הייתה להם סיבה משמעותית לחייך, אלא הם אף התביישו לחייך בשל שיניהם הלא ישרות. עם השנים, בעשורים האחרונים, פגשנו מספר שיטות יישור שיניים הפונות דווקא לבני הגיל המבוגר יותר, כשאת בני הטיפש-עשרה הן מותירות מחוץ למעגל המטופלים בהן. את ד"ר אלון זיידמן, המתמקד ביישור שיניים למבוגרים בשיטות מתקדמות, פגשנו במרפאתו , אשר ממוקמת בקומה ה-17 במגדל TOP איכילוב בתל אביב.

 שיניים

ד"ר זיידמן, מדוע דווקא יישור שיניים למבוגרים?

עד להמצאת שיטת האינקוגניטו, מבוגרים אשר שיניהם לא יושרו בנעוריהם נאלצו לבחור בין שתי חלופות עיקריות. הראשונה בהן, להישאר עם שיניים עקומות ולא אסתטיות שפוגעות בביטחונם העצמי, או, לחילופין, להסתובב במשך תקופת מה עם ריבועי מתכת מכוערים למדי המודבקים על חזית שיניהם. אני לא בטוח איזו מהדרכים הייתה מביכה יותר עבור מבוגר שנפגש ובא במגע עם אנשים רבים במסגרת תפקידו, אבל התוצאה הייתה, שכל מי שלא זכה לכך ששיניו ייושרו בנעוריו, ויתר על האופציה לעשות כן בגיל מבוגר יותר.

 

ספר לנו מעט יותר על השיטה הזו. אינקוגניטו קראת לה?

אינקוגניטו היא גישת יישור שיניים המאפשרת לנו להתאים את מכשיר יישור השיניים למטופל באופן אינדיבידואלי, ומתוך התחשבות באורח החיים של אדם בוגר - זוגיות, עבודה עם ומול אנשים וכד'. השיטה כוללת סריקה ממוחשבת של פיו של המטופל, שעל בסיס נתוניה הנשלחים למעבדה מיוחדת בגרמניה, נבנה מכשיר יישור שיניים המוכן משגשוגת של מתכות אצילות שהמרכיב העיקרי בו הוא הזהב ולכן צבעו זהבהב. השימוש בזהב, אגב, מפחית לאפס את הסיכון לרגישות המטופל, כך שגם לאספקט הזה הוקדשה מחשבה בעת פיתוח השיטה. בשלב ההתקנה, מודבקים ריבועי המכשיר על צידן הפנים של השיניים, מה שהופך אותו לבלתי נראה לחלוטין מבחוץ, ולמעט אי נוחות מינורית, החולפת תוך פרק זמן קצר, לא המטופל ולא הסובבים אותו, אינם מודעים לפעולת יישור השיניים המתבצעת באופן סמוי.

 

אם כך, מדובר בבשורה אמיתית, לא?

אכן, אבל יתרה מכך. היות ותהליך היישור עצמו אורך מספר חודשים, השיטה הזו מאפשרת לנו לעזור לאנשים להיראות טוב יותר נקודתית לפני אירוע מסוים, חתונה למשל. כלומר, נניח שאדם מגיע אלינו מספר חודשים לפני חתונתו, אנחנו מתקינים לו את המכשיר, ולא רק שהשיפור יורגש כבר במועד החתונה, הוא אפילו לא יצטרך להסיר את מכשיר יישור השיניים בזמן צילומי החתן-כלה.