קרקעות למכירה

קרקעות חקלאיות הן למעשה כל סוגי הקרקעות המצויות במדינת ישראל אשר אינן מיועדות (בשלב זה) למטרות בנייה על גביהן. קרקעות מסוג זה מצויות בכל רחבי המדינה והן משמעות כמעין עתודות קרקע לצרכי בנייה עתידית בהתאם לתכניות המתאר והתכנון של משרד השיכון והבינוי ו-וועדות התכנון והבנייה ברשויות המקומיות שבשטחן מצויות הקרקעות החקלאיות. רוב הקרקעות החקלאיות המצויות בשטח מדינת ישראל הינן בבעלות המדינה כאשר מגרשים ויחידות קרקע שונות הינן בבעלות פרטית של אנשים פרטיים שבחלקם חברים בהתאגדויות כאלו ואחרות בכל הנוגע לזכויותיהם על הקרקע. קרקעות למכירה הפכו בשנים האחרונות לאחד ממוצרי הנדל"ן המבוקשים ביותר על ידי המשקיעים המקומיים ואת הסיבות לכך נפרט בפסקה הבאה.

מדוע יותר ויותר משקיעים נדל"ן בוחרים להשקיע בקרקעות  חקלאיות?

קרקעות למכירה, בעיקר במקרים בהן מדובר בקרקעות חקלאיות, הפכו בשנים האחרונות לאחד ממוצרי הנדל"ן המבוקשים על ידי משקיעים רבים המעוניינים לרכוש היום קרקע חקלאית בתקווה שביום המחר העתיד לבוא הקרקע תשנה את ייעודה ותהפוך מקרקע חקלאית לקרקע זמינה לבניה. במקרים אלו, המשקיעים יוכלו ליהנות מרווחי הון משמעותיים וזאת לנוכח העובדה שהם רכשו את הקרקע החקלאית במחיר נמוך ומכרו אותה בעת הפשרתה ושינוי ייעודה לקרקע לבניה במחיר גבוה בעשרות ואף מאות אחוזים לעיתים (בהתאם לאזורי הביקוש, גודל השטח וכדומה).

יחד עם זאת, חשוב לנו לציין שהשקעות נדלן בתחום הקרקעות מסווגות כהשקעות ספקולטיביות והן מוגדרות כהשקעות בעלות סיכון גבוה וזאת לנוכח העובדה שקשה להעריך את סיכוי ההפשרה של הקרקע ומועד שינוי ייעודה אם בכלל.

קרקעות חקלאיות למכירה - היכן מומלץ לרכוש?

משקיעי נדל"ן מנוסים מתאפיינים בחושים חדים בכל הנוגע לאיתור הזדמנויות השקעה. יחד עם זאת, חשוב לציין שאף אחד ואחת מאיתנו לא נולד "כריש נדל"ן" ושבדומה לכל תחום אחר בחיים, גם תחום ההשקעות בנדל"ן הינו תחום אותו תוכלו ללמוד לאורך זמן ולהתמקצע בו עם  הזמן. לפיכך, גם בתחום ההשקעות בנדל"ן באמצעות רכישת קרקעות, ישנם מספר כללי מפתח אותם חשוב להכיר ולמץ לפני השתלמה של כל עסקה ועסקה.

את הכללים השונים תוכלו להכיר באמצעות קבלת ייעוץ מקצועי מיועץ השקעות בענף הנדל"ן ובאמצעות לימוד –עצמי דרך רשת האינטרנט ו/או באחד מהקורסים השונים המוצעים לכם בענף הנדל"ן ברחבי הארץ. ככל שתרחיבו את ידיעותיכם על ענף הנדל"ן כך תוכלו למקסם כל השקעה בענף הנדל"ן המקומי והגלובאלי. בכל הנוגע לרכישת קרקעות למכירה, חשוב שתבדקו היכן ממוקמת הקרקע והאם חלים עליה תכניות מתאר עתידיות המגדילות את הסיכוי הממשי להפיכתן לקרקעות לבנייה. כמו כן, חשוב לבצע את השלמת העסקה באמצעות ליווי אישי של עורך דין מקרקעין העוסק ומתמחה בנושא.

חברת אגי גרופ, גאה לשווק את הקרקעות במיקומים הטובים ביותר בארץ ובמיקומים הטובים ביותר בערים השונות. אגי גרופ חרטה על דגלה לשווק רק קרקעות בהן היא מושקעת בעצמה.