במות

במות לאדם יחיד ובמות לצוות

הדבר הראשון שצריך לתת עליו את הדעת כאשר רוצים לשכור במת הרמה, הוא לכמה אנשים היא מיועדת. מצד אחד, ישנן במות הרמה שנועדו לשאת אדם אחד. מצד שני, ישנן במות הרמה שנועדו לשאת יותר מאדם אחד. למשל, יש דגמים שנועדו להעלאת ולהורדת שני אנשים או יותר או שני אנשים וגם ציוד נלווה.

במות פנים ובמות חוץ

מלבד במות לאדם יחיד או במות לשני אנשים ויותר, ניתן לשכור במות גם בהתאם לאופי העבודה ויותר נכון לומר – על פי המיקום. יש בנמצא פתרונות שיתאימו לעבודות המתקיימות במקום מקורה, בתוך מבנה. מטבע הדברים הסעה של במה שכזאת איננה צריכה להתמודד עם פני שטח בעייתיים. במקביל, יש בנמצא במות שיתאימו לעבודות המתקיימות בסביבה חיצונית. במות מסוג זה עשויות להידרש ליכולת תנועה על פי אזור לא מרוצף ופחות נוח. במות פנים צריכות לעיתים להיות בעלות כושר הרמה טוב אך גם קטנות במידותיהן. זאת על מנת להשתחל במקום צר או צפוף. ישנם דגמים הבנויים במיוחד בכדי שהצמיגים לא ילכלכו את הרצפה או יזיקו לה.

ידני, חשמלי, דיזל

עוד דבר המבדיל בין סוגים שונים של פתרונות הרמה הוא צורת ההנעה. יש במות הרמה קטנות שאותן מניעים באופן ידני. יש במות המונעות והמתופעלות בצורה חשמלית. במות מסוג נוסף מופעלות על ידי מנוע בעירה פנימית, על פי רוב מסוג דיזל. במה המונעת בדיזל היא החזקה ביותר אולם אין היא מתאימה להפעלה במקומות קטנים, סגורים ובתוך מבנים. במה להרמה בעלת מנוע חשמלי מצוידת בכוח רב למדי ואיננה מזהמת או יוצרת ריח.

הבמות והגובה

בין סוגי במות ההרמה שניתן לשכור, ניתן למצוא במות המגיעות לגובה מקסימלי צנוע יחסית לצד במות היכולות להגיע לאזורים מאוד מאוד גבוהים. סלי הרמה, למשל, או במת תורן קטנה, עשויים להגיע לגובה שמתחיל ב-5 או 6 מטרים. מאידך, יש דגמים המגיעים לגובה כפול מכך ויותר. סוגים מסוימים של במות מספריים יכולים להגיע ללא קושי גם לגבהים של 18 מטרים ואף יותר מכך.