בדיקות brc

הפרעת קשב וריכוז היא ליקוי הנוירו התפתחותי השכיח בגיל הילדות ואחד המצבים הכרוניים השכיחים ביותר במסגרת בית ספרית. ברוב רובם של המקרים מדובר בילדים בריאים אשר מתקשים בשמירה על טווח קשב, אי שקט מוטורי, אימפולסיביות, מוסחות או שילוב של הדברים הללו בצורה אשר פוגעת בתפקוד או מנמיכה את היכולות שלהם.

 

הליקוי בא לידי ביטוי בכל מעגלי היום יום של הילד בין אם זה השפעה על ההישגים הלימודיים של אותם ילדים, היחסים שלהם עם החברים, המורים, ההורים לצד השפעה על הדימוי והבטחון העצמי. חשוב להבין שניתן לטפל בבעיה באופן המתאים לילד וליכולות שלו במטרה להתגבר על הקשיים וככל שנאבחן את הבעיה מוקדם יותר, כך נטיב עם הילד.

 

מהי בדיקת BRC?

אבחון  BRCהוא אחד מהאבחונים הנוירו קוגנטיביים הממוחשבים שמאפשרים הצגה מדויקת של נתונים הקשורים לקשיים אל מול היכולות של הנבדק. מדובר בפיתוח חדשני אובייקטיבי בו הילד מתיישב אל מול המחשב ועליו לבצע משימה כלשהיא. הטריק של המשימה בתהליך בדיקת BRC הוא האלגוריתם המתמטי שעומד מאחורי הפיתוח. תוך כדי האבחון, נעשה תיעוד של כל מה שהילד מבצע או לא מבצע מה שמאפשר להפריד בין סוגים שונים של לקויות: אי שקט מוטורי, קשב, אימפולסיביות, איפרקטיביות וכדומה…

 

מהם היתרונות של אבחון BRC?

  • בדיקת BRC הינה בדיקה המאפשרת להגיע לאבחנה מדויקת וכך להתאים לילד את התכנית האופטימלית עבורו בכדי לגשר על הפערים.
  • אבחון BRC לא רק מתקיים על ידי פסיכולוגית מוסמכת, אלא במהלכו אשת המקצוע גם מלווה אותו לאורך כל התהליך, מסייעת ומתווכחת במידת הצורך.
  • בעזרת האבחון ניתן להרכיב סוגים שונים של הפרעות קשב וריכוז, סוג של שפה אבחונית זמינה המאפשרת גישה נוחה ויעילה לביצוע האבחון מכל מחשב המחובר לרשת האינטרנט.

 

בדיקת BRC - למי היא מתאימה ואיך היא מתבצעת בפועל?

אבחון BRC מתאים לילדים כבר מגיל שש, שיש להם כישורי קריאה בסיסיים ועד מבוגרים בגיל 90. את הבדיקה מבצעים בעזרת מערכת ממוחשבת כאשר התהליך נמשך בין 60-90 דקות. האבחון משלב מגוון של משימות שחלקן מגיעות בתצורה של משחק או פעילות צבעונית, כאשר בסופו של האבחון הנתונים נשלחים לבדיקה ותוך זמן קצר מקבלים ניתוח אובייקטיבי המאפשר לבנות תכנית טיפול מתאימה לנבדק.

 

דרך המבדק ניתן לזהות מאפיינים כמו פזיזות אל מול חוסר קשב, היפראקטיביות בלבד או היפראקטיביות משולבת וניתן להבין בדיוק איפה משפיעים גירויים מסוגים שונים וכך לשנות את תנאי הלמידה של הילד.