יפוי כוח נוטריוני

ומה אם פתחו לי תיק הוצאה לפועל?

מאידך, כאשר מדובר על מספר תיקים שנפתחו כנגדכם בהוצאה לפועל, ישנן כמה פעולות אשר מומלצות מאוד ועשויות לפתור לכם בעיות שונות ולהקל על ההליך באופן כללי. איחוד תיקים היא פעולה שמתבצעת מידי יום בקרב חייבים של ההוצאה לפועל והיא מביאה אתה יתרונות רבים מאוד.

מהו היתרון באיחוד תיקים בהוצאה לפועל

כאמור, מדובר על פעולה מוכרת שמהותה הוא איחוד של כמה תיקים שמתנהלים והפיכתם לתיק אחד מרכזי שמכיל את כל התביעות, הסכומים, ההליכים והצווים, ויש לה כמה יתרונות:

  • זמן הוא מצרך יקר וכל אחד היה מעוניין לסיים עם החובות שלו כלפי ההוצאה לפועל. איחוד תיקים יביא לצמצום מגמתי של כל החובות בתיקים השונים ולסגירה שלהם בזמן קצר. כך ניתן יהיה לחזור לשגרה.
  • אם ישנם כבר הליכים שננקטו בחלק מהתיקים כגון עיכוב יציאה, עיקול וכדומה ניתן לעכב את ההליכים הללו על ידי איחוד של התיקים.
  • לא כל אחד מסוגל לנהל כמה תיקים של הוצאה לפועל, ולעיתים העומס הכלכלי יגבה מחיר גבוה מאוד. איחוד התיקים יביא להתאמה בין היכולת הכלכלית של החייב לניהול התיק.
  • גם הליך האיחוד יביא להגעה להסדר קל יחסית וזאת לעומת הליכים אחרים שננקטים.

איך עושים את זה

את איחוד התיקים בהוצאה לפועל ניתן לבצע רק על ידי הגשה של בקשה בלשכת ההוצאה לפועל. את הבקשה הזו יש לממש רק בלשכה אשר בה מתנהלים חלקם הגדול של התיקים שלכם מבחינה כמותית. אם קיים שוויון של תיקים בכמה לשכות ברחבי הארץ, בקשת האיחוד תוגש בלשכה שבה מתנהלים התיקים בעלי סכום הכסף הגבוה ביותר. מדובר על הליך חשוב שמצריך ריכוז רב וחשוב שלא לטעות בו. רצוי לפנות לעורך דין שיבצע בעבורכם את המשימה.

על כל פנים, יהיה עליכם להפקיד סכום של 3% מתוך כלל הסכום שאתם חייבים בו וזאת בתור ערבון ובנוסף יהיה עליכם למלא מסמכים שונים ושאלונים אודות היכולת הכלכלית שלכם. ישנם תיקים מסוגים שונים שלא ניתן לאחד אותם (תיקי מזונות למשל). על ההחלטה אם לאחד תיקים מסוג זה מופקד הרשם, והוא זה שיחליט אם ניתן לאחד את התיקים.

מה קורה לאחר שאיחדנו את התיקים

במקרים רבים איחוד התיקים בהוצאה לפועל עשוי להביא להוצאת צו של עיכוב יציאה מהארץ שיישאר בתוקף כל עוד מתקיים האיחוד. מאידך יתבצעו עיכובים בהליכים רבים שמתבצעים בתיק שלא היו שם בטרם האיחוד.

בעוד אנשים ממשיכים לרוץ ולהתייצב בלשכות השונות ברחבי הארץ השכם וערב, תוכלו להימנע מכך ולהביא לשגרה נוחה יותר ומחשבה צלולה לגבי הצעדים שלכם. איחוד תיקים מביא לכם בעיקר זמן נוסף לפעולות לעשויות לחלץ אתכם מהמצב שנקלעתם אליו. הצד התובע עשוי גם לבוא אליכם בהצעות שונות של תשלום מופחת בתמורה לסיום התיק מה שעשוי לחסוך לכם כסף רב. עורך דין ממולח ומנוסה ידע כיצד לנהל את התיק כך שהוא ישיג את התוצאות הטובות ביותר בשבילכם וימנע מכם הוצאות מופרזות.

המידע המופיע הינו בגדר המלצה בלבד ואינו מהווה תחליף ליעוץ משפטי.