תחילה הרגעתי אותה שאין צורך בלחץ מיותר. להתקבל ל-2 מקומות עבודה מוצלחים זה לא מובן מאליו ויש להודות על כך . שנית נכון שההתלבטות לא פשוטה ויש צורך לתת את הדעת לקבלת החלטה מהמקום הנכון.

המקום הנכון שלי ניקרא "אינטואיציה" או לחלופין בשפת הרוב "תחושת בטן" ו/או "חוש שישי".

בטוחה שרובכם השתמשתם לא פעם בביטויים כמו "יש לי תחושה פנימית" או" יש לי קול פנימי שאומר לי ". זה בדיוק מה שנקרא אינטואיציה. קול קטן החי בתוכנו שמנחה אותנו בדרכנו. זה שמכוון אותנו כיצד לעבור דברים בצורה הטובה ביותר, האם לקחת סיכונים, האם להישאר או לעזוב וכו'. היכולת להגיע להבנה ללא התערבות של גורמים מחשבתיים אלא קול פנימי וידיעה שקטה שטמונה בכל אדם, והיא נוצרת במהירות רבה בן רגע.

הדגש החשוב הוא על המקום השקט שממנו היא נובעת. בדרך כלל תחושה זו מקומה עמוק באזור הבטן. מין תחושת בינגו שאי אפשר להסביר ואי אפשר לזייף.

חגית כהן

אני משתייכת לאותו זן של אנשים שמונחת על - ידי האינטואיציה. אני ידועה בסביבתי כגורו של "עבודה מהבטן" רוב המוחלט בהחלטות בחיי קטנות וגדולות התקבלו אצלי בתוך שבריר שניה מתוך תחושת בטן עמוקה שהוליכה אותי באופן רגעי לקבלת החלטה. לא תמיד ההחלטה מתבררת כנכונה אך אני מרגישה נהדר כשאני סומכת על עצמי.

לעיתים, כשאינטואיציה שלי אינה ברורה לי לחלוטין; לוקחת החלטה "לישון על זה לילה" בבוקר הקול הפנימי נקי ורגוע יותר ובכך מסייע לי לדייק בהחלטתי.

חיבור לאינטואיציה משתנה מאדם לאדם. ואין נכון או לא נכון בשימוש "בתחושות הבטן". ישנם כאלה שלא יזהו תחושת בטן גם אם היא תדפוק להם בדלת ותציג את עצמה. וחלקנו רואים בו כלי התנהגותי לגיטימי שמהווה חלק בלתי נפרד מהיומיום. בכל מקרה אין עוררין על עוצמתן של התחושות האינטואיטיביות ועל אחוזי צדקתן הגבוהים.

תחושת הבטן שלנו אומרת לנו ללכת בעקבות החלומות שלנו, בעקבות מה שעושה אותנו מאושרים, גם אם זה אומר לקחת עבודה בשכר נמוך יותר, לעזוב את העיר או כל פעולה שלא נראית לנו ולסובבים אותנו הכי הגיונית כרגע, אבל היא פשוט מרגישה נכון.

תרגול אינטואיציה בקואוצ'ינג:

לחברתי היקרה שביקשה הכוונה אני ממליצה לנשום עמוק, לעצום עיניים ולהיכנס למצב של רגיעה. לנסות לשחזר את הרגשתה ברגע הראשון כשכף רגלה דרכה בכל אחד ממקומות העבודה. להתחבר לתחושה ולחוויה שחוותה בזמן שהותה במקום. להתרכז ולנסות לזהות באיזה מבין מקומות העבודות חוותה התכווצות בבטן, התרחבות של בית החזה, תחושת חמימות, נינוחות או חוסר נוחות וכך הלאה.

כמשהו מרגיש נכון מרגישים זאת מיד. חשוב מאוד להיות נאמנים לרגשותינו ברגע הנוכחי. לא לנסות לייפות או לעדן אותם. המסר שמתקבל באותו הרגע הינו רגע אינטואיטיבי טהור.

לסיום, האני מאמין שלי שעלינו תמיד להיות קשובים לכל תחושות הבטן שלנו, ויותר מכך לעולם לא להתעלם מהן, הן בעלות כוח יותר ממה שאנחנו מסוגלים להבין, הכוח להפוך את המציאות שלנו ברגע.

לכל שאלה/ייעוץ/הכוונה אשמח לענות [email protected]

 

 

                                    חגית כהן- מנטורית לצמיחה

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו