רכישתה של טבעת האירוסין היא ללא ספק אחת מהרכישות המרגשות והמשמעותיות ביותר בחיינו. רכישה זו מתבצעת ברוב המקרים על ידי בן הזוג העתיד להעלות את הצעת הנישואין בפני בת זוגתו המיועדת. על מנת לסייע גם לכם בבחירת הטבעת המושלמת ביותר, ריכזנו עבורכם מספר טיפים בדרך לבחירה הנכונה:

סוגי טבעות

טבעות אירוסין מסווגות באמצעות מספר סוגי טבעות הכוללים בין היתר: טבעת אירוסין זהב צחור, טבעת אירוסין זהב לבן, טבעת אירוסין משובצי יהלומים, טבעת אירוסין קלאסית הידועה בשם טבעת סוליטר, טבעת אירוסין בסגנון וינטג', טבעת אירוסין פרימיום ועוד מגוון רחב של סוגי טבעות נוספים. על מנת להגדיר את סוג הטבעת הרצויה לכם אנו ממליצים לכם להתמקד בעיצוב הטבעת ולבחור בסגנון הקלאסי אשר איננו תלוי בטרנדים אופנתיים מתחלפים כאלו ואחרים.

הבחירה בסגנון הקלאסי תאפשר לכם לרכוש טבעת אירוסין המיועדת לצרכי ענידתה לאורך שנים וזאת ללא תלות באופנה מתחלפת כזו או אחרת.

טבעת סוליטר – טבעת אירוסין משובצת יהלומים

העיצוב הקלאסי של טבעות אירוסין יהלום הינו עיצוב המכונה טבעות סוליטר. טבעות אירוסין אלו הן ברוב המקרים טבעות ישרות המשובצות ביהלומים. במקרים מסוימים, ניתן להחליף את היהלום המרכזי בטבעת באבני חן צבעוניות ומרשימות ביופיין מסוג: ספיר, אמרלד וכדומה. מחיר הטבעת נקבע בין היתר בהתאם לסגנונה העיצובי ולאיכות וניקיון היהלומים המשובצים על גביה.

זהב לבן או זהב צחור (צהוב)?

טבעות אירוסין הן ברוב המקרים טבעות זהב צהוב טבעת אירוסין (צחור) או טבעות זהב לבן. התאמת סוג הזהב חייבת להיעשות בהתאם לגוון עורה של הכלה המיועדת, כאשר לנשים בעלות גוון עור כהה מומלץ לרכוש טבעת אירוסין זהב צחור ואילו לנשים בעלות גוון עור בהיר מומלץ לרכוש טבעת אירוסין מזהב לבן. הטבעת הנפוצה ביותר הינה טבעת זהב לבן או צחור המגיע ב-14 עד 18 קארט. טבעות ה-14 קראט הן דווקא הטבעות הקשיחות יותר ובעלת העמידות הגבוהה יותר לאורך שנים והדבר מבטיח לכם שלא יופיעו על גבי הטבעת שריטות וסימני שחיקה לאורך השנים.

טבעת אירוסין

מידות הטבעת

מכיוון שטבעת האירוסין נרכשת על ידי בן הזוג ללא ידיעתה של בת הזוג המיועדת (הצעת הנישואין חייבת להפתיע...), מומלץ לרכוש טבעת יהלום במידה ממוצעת (52-53). לאחר הצעת הנישואין וענידת הטבעת על אחת מאצבעות ידיה של הכלה המיועדת, תוכלו להגיע לחנות ממנה רכשתם את הטבעת לצרכי התאמת המידה במידת הצורך.

עלויות ושירותי החלפה/החזרה

הקפידו לקיים חקר שוק מעמיק בכל הנוגע לחנויות המתמחות בייצור ושיווק של טבעות אירוסין. הפקידו לבחון את מחירי הטבעת בהתאם לתקציב העומד לרשותכם ולבחור בטבעת המרשימה והיפה ביותר במסגרת התקציב. כמו כן, בדקו את נושא החלפה הטבעת או החזרתה.

המאמר נכתב באדיבות זיו אור – חנויות תכשיטים בבורסה

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו