מכללת אורט רחובות תקיים בשיתוף חיל הטכנולוגיה והאחזקה את כנס מרום. בכנס תשיק מכללת אורט רחובות מסלול התמחות של הנדסאי מכונות בהתמחות אלקטרואופטיקה המיועד להכשיר את התלמידים מסיימי יב במגמות עיוניות (בגרות מלאה) לתפקידי מחקר ופיתוח אמצעי לחימה בצה"ל. זהו תחום ייחודי העוסק בשילוב בין מכונות, אלקטרוניקה, בקרה ואופטיקה. במסגרת הלימודים הסטודנטים יוכשרו במגוון רחב של תחומי מקצוע כגון: רובוטיקה, מיקרו מעבדים, אוטומציה, לייזרים.

 

עם סיום הלימודים ישתלבו הסטודנטים, לאחר ההתמחות הצה"לית הנדרשת, בקורסים השונים בצוותי פיתוח, ניהול , תפעול מערכות בקרה ותחזוקה.

הנדסאי מכונות- אלקטרואופטיקה זוכה בשירות צבאי איכותי במקצוע אותו למד, כך הוא צובר שנות ניסיון המקנות לו יתרון משמעותי בבואו להשתלב בתעשיית ההיי טק בתום שירותו הצבאי.

בוגרי המגמה משתלבים בצה"ל במקצועם ולאחר סיום שירותם הצבאי משתלבים בכל תעשיות ההיי טק.

 

 

הכנס יתקיים ביום רביעי  10 בינואר בשעה 17:30 במכללת אורט רחובות, רחוב יעקב רייפן 15, רחובות.

הכנס פתוח לקהל הרחב בהרשמה מראש בטלפון: 08-6225571/3 1700-502-602

 

ירון וייס ראש מגמת מכנות במכללת אורט רחובות: "תחום ההתמחות החדש נולד מתוך צורך בפיתוח מתקדם של רובוטים המסוגלים לבצע תהליכים שונים ומורכבים, מטוסים זעירים ללא טייס, מכונות ייצור ממוחשבות ושבבים חכמים הנדרשים הן בשדה הצה"לי והן בתעשיית ההיי-טק. עם סיום הלימודים ישתלבו הסטודנטים, לאחר ההתמחות הצה"לית הנדרשת, בקורסים השונים בצוותי פיתוח, ניהול, תפעול מערכות בקרה ותחזוקה".

 

המסלול החדש נבנה בשיתוף פעולה עם צה"ל ולכן מושם דגש על החיבור עם השטח כך שלסטודנטים תינתן ההזדמנות להגיש את פרויקט הגמר בחיל החימוש. המסלול מיועד לתלמידים שלמדו בבית ספר תיכון בכיתות עיוניות / מדעיות שנמצאו מתאימים.

דניאל פוסליניץ מנהל מכללת אורט רחובות "מכללת אורט רחובות רואה בקידום הלימודים הטכנולוגים כערך עליון וחרטה על דגלה להכשיר את דור העתיד הטכנולוגי של התעשיות המובילות בישראל".

 

****

מכללת "אורט רחובות" הינה מוסד לימודי מוביל בתחומי מקצועות הטכנולוגיה, התוכנה והעיצוב. ייחודה של המכללה הוא לימודים מקצועיים לצד חיבור צמוד לתעשייה הצבאית ולשוק העבודה. מכללת "אורט רחובות" מהווה ציר מרכזי לסטודנטים תושבי הערים רחובות, נס ציונה, ראשון לציון, יבנה, גדרה, קריית מלאכי וישובים נוספים בסביבה ברמת לימודי עתודה, לימודי הנדסאים, ולימודי תעודה. "אורט רחובות" הינה חלק מרשת "אורט ישראל" הכוללת כיום כ- 201 מוסדות חינוך והשכלה המחנכים את דור העתיד הטכנולוגי ומהווים את הבסיס למעמדה של ישראל כמדינת מדע וטכנולוגיה.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו