מתכנן הצעת נישואין? מזל טוב! כעת, מוטב שתקרא את הטיפים שקיבלנו מחברת רוגל יהלומים על מנת שתוכל לצלוח את הצעת הנישואין, לרגש את אשתך לעתיד ולהעניק את הטבעת המושלמת עבורה.

לטבעת האירוסין אין הנחיות או איסורים מיוחדים מבחינת ההלכה, כך שבחירת הטבעת יכולה להיעשות לפי טעמה של בת הזוג. כיום נהוג להעניק טבעת אירוסין משובצת ביהלום או לחילופין טבעת בשיבוץ אבן חן וזאת משום שהיהלומים נחשבים לחומר החזק ביותר בטבע ומהווים מטאפורה לעוצמתה וליופייה של האהבה שלכם. הטבעות הקיימות בשוק יכולות להיות קלאסיות, מעוטרות או משולבות בחומרים נוספים כך שאין זה אומר שנוכחותו של היהלום הכרחית. כמו כן, החומרים השכיחים ביותר בייצור טבעות מסוג זה הם זהב ופלטינה, למרות שניתן למצוא טבעות אירוסין המשלבות מספר חומרי גלם יחדיו או עשויות כסף ואף טיטניום.

love

איך תבחר את סגנון והיקף הטבעת?

לטבעות האירוסין קיימים מגוון סגנונות עיצוביים. בין הסגנונות ניתן למצוא את דגם הסוליטייר, מדובר בטבעת כשבמרכזה משובץ יהלום בודד בעל גודל מהותי. נוסף לכך, טבעת אירוסין עם אבני צד, היא טבעת המשלבת יהלומים גדולים באמצעה ולצדיה יהלומים קטנים יותר, מלבד זאת, דגם אחר יכול להיות טבעת בסגנון טריניטי, שזוהי טבעת המשובצת בשלושה יהלומים ומסמלת למעשה את העבר, ההווה והעתיד של בני הזוג. מעבר לעיצובים הקיימים בשוק, תוכל ליצור קשר עם מעצבי תכשיטים ולעצב בעזרתם טבעת בסגנון ייחודי ושונה, התלוי כמובן בטעמה של אשתך לעתיד. אם אינך בטוח איזו טבעת תעדיף בת הזוג או באיזה צבע לבחור (זהב צהוב, זהב לבן או כסף), תוכל להתייעץ עם אמה, אחותה וחברותיה, או לחילופין להציץ בקופסת התכשיטים שברשותה ולראות את סגנון הטבעות אותן היא נוהגת לענוד, עובי הטבעות ואף את צבע התכשיטים המועדף עליה.

איך תדע מה היקף הטבעת הרצוי? פשוט ביותר. גש לקופסת התכשיטים של בת זוגך ותוציא ממנה טבעת אחת. השתדל לבחור את הטבעת אותה היא עונדת לעיתים רחוקות על מנת שלא תבחין בחסרונה. בעת הרכישה, תבקש בחנות התכשיטים שיתאימו את גודל הטבעת לזו שלקחת על מנת שטבעת האירוסין תתאים למידתה וכך לא תיאלצו לבצע הרחבות או הקטנות לאחר הצעת הנישואין.

דבר נוסף בו יש להתחשב טרם רכישת הטבעת, הוא אורח חייה של בת הזוג. אם בת זוגך עוסקת בפעילות ספורטיבית או שאורח חייה דורש תזוזת יתר ופעילויות העלולות לגרום ליהלום להינזק, להיפגע או ליפול, מוטב לרכוש טבעת בשיבוץ כוסית מאשר בשיבוץ הסטנדרטי. שיבוץ זה, נחשב לשיבוץ בטוח משום שהוא עוטף את היהלום המצוי על הטבעת ומגן עליו.

 

טבעת האירוסין תלווה את בת זוגך לשנים רבות, לכן כדאי להשקיע מחשבה ותשומת לב רבה לבחירתה כמו גם לקרוא ולהרחיב את הידע בנושא לפני הרכישה. חשוב לשמור על סבלנות בעת התהליך, מאחר ומציאת הטבעת המושלמת עלולה לקחת זמן. נסה לגייס אשת סוד (אמה, אחותה או אחת מחברותיה), שתסייע לך בתהליך הצעת הנישואין על מנת שתהיה חוויה בלתי נשכחת. מזל טוב!

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו