חסדאי כהן

אליצור יבנה הגיעה למשחק מול קבוצת הצמרת של אליצור קרית אתא, קבוצה חזקה אשר ממוקמת במקום השני בליגה, כשהיא רושמת בסגל למשחק 8 שחקנים בלבד, עקב מכת פציעות גדולה שפקדה את הקבוצה לאחרונה.

יבנה פתחה את המשחק בסערה ובקצב מסחרר, יציאה מהירה להתקפות מתפרצות בכל רגע נתון והתוצאה בהתחלה הייתה 9:17 ליבנה. שרון אברהמי, מאמנה של קריית אתא, לקח פסק זמן מהיר אבל יבנה המשיכה לרוץ בטירוף ל-9:24 ונראה היה שהמשחק כבר בידיים שלה, אבל סדרת החטאות של יבנה ממצבים חופשיים ואיבודי כדור והרבע הראשון נגמר ב-17:29 בלבד ליבנה, לאחר רבע מדהים שלה.

ברבע השני יבנה המשיכה להחטיא והמומנטום עבר לקריית אתא, עד המחצית, כשבסופה לוח התוצאות הראה על 43:48 בלבד ליבנה, כשכמובן קריית אתא נוגסת בפער עוד ועוד.

בחצי השני החניכים של אוהד יתום נפלו מהרגליים, להוציא את קלארק רוזנברג, אף שחקן לא הצליח להוציא לפועל ולא תפקד כראוי, החטאות ממצבים חופשיים, וקריית אתא הצליחה לאזן ל-51:51 ובהמשך גם עלתה ליתרון ראשון במשחק, 56:55.

המומנטום של קרית אתא המשיך והשחקנים שלה, בראשותו של שגיב דויד, פוגעים מכל מקום וממעטים להחטיא. יבנה בכל זאת הצליחה לשמור את עצמה בחיים והתוצאה 63:67 לקריית אתא בסיום הרבע השלישי.

הרבע אחרון נפתח בסערה מצד המארחים החזקים ובריצת 3:10 שקבעה שקריית אתא בורחת ליתרון של 66:77. יבנה לא ויתרה על המשחק וחזרה אליו עם שלשות של עידן רג'ואן כאשר לוח התוצאות הראה על 74:80 למארחים. שלוש דקות לסיום, יבנה מחטיאה שני לייאפ קלילים שהיו אמורים להיכנס, ומנגד שתי שלשות של קריית אתא סגרו את הסיפור מן העבר השני, כמה אכזרי הוא משחק הכדורסל. בסיום קרית אתא פתחה פער גדול, למעשה ההפרש הגדול ביותר שלה במשחק, כשלבסוף לוח התוצאות הראה על 75:99 למארחים. תוצאה שלא משקפת את המשחק שהיה ברובו בשליטת יבנה, אך בסופו של דבר כאמור, הקבוצה של אוהד יתום נעלמה.

סטטיסטיקה בולטת במשחק: קלארק רוזנברג סיפק משחק טוב ולמעשה היה היחיד שתפקד עם שבעה אסיסטים, שישה ריבאונדים, 3 חטיפות ומדד מעולה של 25 נקודות. עידן רג'ואן המשיך ביכולת הטובה שלו עם 16 נקודות, כאשר ג'רמיין ג'ורדן שבדרך כלל מספק מספרים מפלצתיים סיים "רק" עם 18 נקודות,10 ריבאונדים וארבעה אסיסטים. גם הזר השני של אליצור, דיאנג'לו ריילי, סיפר משחק פושר בסטנדרטים שלו עם 14 נקודות, 12 ריבואנדים, 6 אסיסטים והחלק הלא כל כך נעים בסטטיסטיקה שלו: שבעה איבודים, חלקם קריטיים מאוד.

עוד נקודה ראויה לציון היא שהספסל של יבנה תרם 4 נקודות בלבד, מול 33 נקודות שתרם הספסל של קריית אתא, נתון לא אופייני לאליצור שבדרך כלל מקבלת כוחות מחודשים מהספסל ומצליחה לעתים בעזרתו לחזור מסיטואציות לא נעימות בהן נתקלו לא פעם במהלך העונה.

"פתחנו את המשחק כמו שפתחנו עד עכשיו במשחקים הטובים שלנו", אמר מאמן הקבוצה המאוכזב, אוהד יתום, שכבר ראה את הניצחון בין ידיו מספר פעמים במהלך המשחק, ניצחון שהיה יכול להיות יוקרתי מאוד ולהוסיף הרבה ביטחון להמשך. "המשחק נפתח בקצב מהיר מאוד שלנו, קצב שקשה לקבוצות האחרות לעמוד בו ולמעשה היינו מרוצים מאוד מההתחלה של המשחק".

"בהמשך, במהלך המשחק לא סיפקנו את הסחורה, החטאנו זריקות טובות, איבדנו כדורים, והורדנו את האגרסיביות והריכוז בהגנה, לא הגיע לנו לנצח בצורה הזאת. בשבוע הבא, אני קורא לכל הקהל הגדול שלנו, לבוא לתמוך בנו ולעזור מול הקבוצה ה-"החדשה" של עפולה, שצירפה לאחרונה ארבעה שחקני ליגת על חדשים, זהו משחק חשוב ביותר בשבילנו כדי לעמוד במטרות שהצבנו לעצמנו, נעשה את הכל כדי לנצח ולתקן את הרושם מהמשחק מול קריית אתא".

כאמור, אליצור יבנה תפגוש בשבוע הבא את הפועל עפולה שמדורגת במקום האחרונה בטבלה ובאמתחתה שלושה ניצחונות בלבד. יבנה ממוקמת במקום התשיעי, מרחק ניצחון ממקום שמוביל לפלייאוף העליון. ביבנה כמובן הצהירו בתחילת השנה כי הם רוצים בסך הכל לתקוע יתד בליגה, אבל במשחקים רבים העונה רואים את הפוטנציאל הרב הטמון בחניכיו של אוהד יתום, כשנראה שבשלב זה הדבר שהכי חסר להם זה יציבות – ואולי גם מומנטום חיובי לא יזיק.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו