יבנה מקדימה ערים רבות ביניהן נס-ציונה (1.33%), רחובות (0.95%), כפר סבא (0.93%), הרצליה (0.17%), ראשל"צ (0.15%-), חולון (0.32%-), אשדוד (1.22%-) ועוד.   

בדו"ח הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה ניתן למצוא נתונים אודות נושאים רבים ומגוונים הקשורים לערים ברחבי הארץ, בין השאר בכל הקשור להגירה חיובית או שלילית מהערים בשנת 2016. על פי הדו"ח, זוכה יבנה להישג מרשים כשדורגה במקום החמישי בארץ ובמקום הראשון מבין ערי השפלה, עם הגירה חיובית של 1.70%. לפי הנתונים, בשנת 2016 עמדה האוכלוסייה בעיר על 44.1 אלף תושבים. 2038 תושבים עברו להתגורר בעיר לעומת 1,288 שעזבו אותה.

ראש העיר, צבי גוב-ארי: "נתוני ההגירה מצביעים על כך שהעיר יבנה ממשיכה להתפתח ולהוות אבן שואבת למשפחות צעירות רבות הבוחרות לקבוע כאן את עתידם. ההגירה החיובית באה על רקע היותה של העיר יעד אטרקטיבי למשפחות, פועל יוצא להשקעה הרבה בקידום איכות חיים לרווחת תושבי העיר, השקעה במערכת החינוך מהמובילות בארץ ומגוון השירותים העירוניים המוצעים לתושבים בכל תחומי החיים".

"תכנית הבניה והפיתוח מתבצעים על פי תכנון קפדני המבוסס על תוכנית המתאר של העיר ובשנים הבאות תקלוט יבנה אלפי משפחות בשכונותיה החדשות של העיר ובשכונות הוותיקות העוברות תהליך של התחדשות עירונית במסלול פינוי-בינוי ותמ"א 38. אנו מיישמים את קביעתנו כי יבנה היא עיר שטוב לחיות בה וטוב לגדל בה ילדים ונמשיך בנתיב זה לאורך כל הדרך".

 

   .

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו