לאחר שנרשמה עליה במספר התקלות במערכת פינוי האשפה בשכונה הירוקה, שמקורן בפעולות של הדיירים, הנובעות מרשלנות, עצלות או "הקטנת ראש", החליטה עיריית יבנה לשים סוף לדבר ולהילחם באותם משחיתים, בין אם במזיד ובין אם בשוגג.

בפלייר שהופץ ברחבי השכונה בשעות האחרונות, נכתב בצורה מפורשת כי במקרים בהם התקלות יהיו עקב שימוש לא נכון, תשלום הוצאות התיקון יחול על ועדי הבניינים. עוד הרחיקה העירייה והודיעה כי לא תהסס לסגור חדרי אשפה  ואף להטיל קנסות כבדים כנגד הגורמים האחראים.

להלן לשון ההודעה:

 

הודעה לדיירי שכונת נאות-רבין 

תושבים יקרים,  

לאחרונה אירעו תקלות וסתימות במערכת פינוי האשפה הפנאומטית בבניינים המשותפים בשכונה בשל השלכת ברזלים, קרטונים, שאריות גבס, חפצים ועוד הגורמות לתקלות ולפגיעה במערכת. 

תקלות כאמור ארעו בבניינים ברחובות הסייפן, השונית, הסירה, הסיפון, הנמל והמשוט. 

אנו מבקשים להבהיר כי אי-הקפדה על הנחיות השימוש וגרימת נזקים למערכת יובילו לסגירת חדרי האשפה הקומתיים ולהצבת מכולה חיצונית בשטח הבניין. 

שימו לב: במתקני המיחזור אסורה השלכת פסולת שאינה מיועדת לכך.  

כל תקלה אשר תגרם כתוצאה משימוש לא נכון ופגיעה במערכת לא תטופל ע"י העירייה אלא ע"י ועד הבית.  אנו מבקשים לחדד פעם נוספת את ההנחיות ואופן השימוש הנכון בחדרי האשפה. 

ימי השלכת פסולת גזם וגרוטאות בשכונה הם בימים ג' וד' בלבד בהתאם לרשימת הרחובות המפורטת באתר האינטרנט של עיריית יבנה.

אשפה רטובה דלת צבע חום – מזון אורגני , בשר דגים, פירות , ירקות, קליפות  ביצים, מאפים ובצקים, שאריות מזון . 

אשפה יבשה דלת בצבע ירוק – אריזות קופסאות מזון ריקות , שקיות פלסטיק, קרטון חלב, טיטולים,  מעדנים , קופסאות שימורים , מגבונים , מפיות, אריזות קורנפלקס, סכום וצלחות חד פעמי. 

שימו לב: חובה להשליך את הפסולת בשקית אשפה סגורה!  

חל איסור מוחלט להשליך לפירים מכשירי חשמל, אריזות קל-קר, קרטונים , חומרי בניין וחפצים גדולים. 

עיריית יבנה תנקוט בהליכים לרבות רישום קנסות כבדים כנגד כל גורם אשר יגרום לזיהום סביבתי. 

.