בפגישה השתתפו נציגי העירייה והגורמים המקצועיים במשרד להגנת הסביבה, אשר ציינו את פעילותה הענפה של העירייה ותשומת הלב הרבה לנושאים הסביבתיים.

ראש העיר סקר בפני השר את תכניות הפיתוח אותן מובילה העירייה והציג את צפי אכלוס השכונות החדשות עד שנת 2016. גוב-ארי אמר כי 5,964 יחידות הדיור נוספות מצויות בהליכי אישור, כאשר פוטנציאל גידול האוכלוסיה עומד על 12,697 יח"ד בכל השכונות (חדשות וותיקות) עם למעלה מ- 45,700 תושבים.

מנתונים שהציג ראש העיר עולה כי פעילות העירייה בתחומי הסביבה הם בסדרי גודל: שיעור המיחזור בשנת 2011 עמד על 45% מסך האשפה (11,870 טון מתוך 26,377 טון אשפה שנתי), מאות מיכלים וכלי אצירה נוספו ברחבי העיר וכמויות הפסולת למיחזור בשנה שחלפה היו גבוהים בעשרות אחוזים ביחס לערים בסביבה כדוגמת נס ציונה ורחובות. בנוסף, ציין גוב-ארי כי העירייה מעודדת שימוש באנרגיה חלופית על-ידי התקנת מתקנים פוטו-וולטאים על גגות מוסדות ציבור, שימוש בתאורה חוסכת אנרגיה (לדים), צמצום שימוש מוטורי וסלילת16 ק"משל שבילי אופניים. כמו-כן, בכוונת העירייה לקדם את התכנית להשקיית השטחים הציבוריים במים מושבים ממכון הטיהור העירוני. ראש העיר הדגיש כי פעילות חשובה זו כרוכה במעמסה כלכלית המכבידה מאד על תקציב הרשות וקרא לשר להרחיב את תמיכת משרדו על מנת שניתן יהיה להמשיך ולפעול לקידום תחומי איכות הסביבה. 

במהלך הסיור בעיר הוצגה לשר ארדן המערכת הפניאומטית (תת-קרקעית) לפינוי אשפה, אשר לראשונה פועלת בישראל ב''שכונה הירוקה''. גוב-ארי אמר כי ''מדובר במערכת חדשנית הנתמכת על-ידי טכנולוגיות של ניהול ובקרה מהמתקדמות בעולם, המשנעת את האשפה המופרדת בצנרת תת-קרקעית, משטח המגורים לתחנת איסוף מרכזית המרוחקת מאזור המגורים''. על-פי התכנית, המערכת תחובר לכל השכונות העתידיות (שכונה ירוקה, מתחם B+C, המבואה המזרחית) ותשרת כ-10,660 יחידות דיור. 

השר ארדן צפה בתהליך פינוי האשפה החל משלב השלכת הפסולת דרך שני פירים (אשפה רטובה ויבשה) המותקנים בכל אחת מקומות המגורים, העברתה לחדרי אשפה מופרדים, שאיבתה בנפרד לתחנת האיסוף, דחיסתה ושינועה. השר התרשם מיתרונות המערכת החוסכת את הצורך במשאיות אשפה ומתקני אשפה בחצרות, מצמצמת את זיהום האוויר והרעש ותורמת לאיכות החיים והסביבה.

בבית-הספר ''פרדס צפוני'' נערך מפגש במרכז הציוני-אקולוגי וארדן התרשם  מהפעילויות החינוכיות והסביבתית, בדגש על תחום המיחזור והקיימות. מנהלת ביה"ס, מירה צדוק, רכזת המדעים, ענת ממון ותלמידי 'המועצה הירוקה' הציגו בפני השר וראש העיר תוצרים מפעילותם, ומקהלת ביה"ס בניצוחה גלינה סילבר הנעימה בשירתה.

השר ארדן הודה לראש העיר על האירוח וקבלת הפנים החמה ואמר כי "שמחתי לבקר ביבנה והתרשמתי עמוקות מתנופת העשייה ומהצעדים שננקטו לשיפור איכות החיים והסביבה. ביבנה מתחוללת מהפכה אמיתית והשכונה הירוקה היא מודל שראוי ללמוד ממנו גם בערים אחרות. אפעל לסייע ליבנה ולעומד בראשה בקידום התכניות המרשימות שהוצגו בפניי".  

בהתייחס למערכת הפניאומטית אמר השר כי "מדובר במערכת מדהימה ושדרוג מושלם לכל שכונה בישראל. המשרד יעקוב אחרי הביצועים ונעודד רשויות נוספות לאמץ את המודל שיבנה החלה בו. יש פה בשורה ירוקה ברמה הגבוהה ביותר. אני פוגש הרבה ראשי ערים ואמליץ להם להגיע לכאן על מנת ללמוד את הכדאיות הכלכלית והתועלת הסביבתית".