העובד שנדקר בסניף שופרסל ביבנה במה שמסתמן כפיגוע, מאושפז במצב קשה מאוד בבית החולים קפלן ברחובות. ברשתות החברתיות מופצת לאחרונה בקשה לקריאת פרק תהילים לרפואתו של ניב בן הדסה.

בצהריים פורסם תיעוד וידאו דרמטי מהסופרמרקט, שבו נראה כיצד המחבל הסתובב ליד הקורבן, חיכה לרגע מתאים  וכאשר הפנה את גבו, התנפל עליו ודקר אותו בסכין.

מהמרכז הרפואי קפלן נמסר כי "לבית החולים הובהל פצוע בשנות ה-40 לחייו במצב קריטי מסכן חיים באופן ממשי עם דקירת חזה, צוואר וראש חודרנית. הוא הונשם והורדם וקיבל טיפול ראשוני לעצירת דם מיידית בחדר הטראומה ועבר להמשך טיפול ניתוחי מציל חיים בחדר הניתוח. בנוסף, הגיעו שלושה נפגעי חרדה שטופלו בידי צוות חדר המיון".

 החשוד בדקירה, פלסטיני בן 19 מהעיירה יטא, נעצר לאחר שניסה להימלט מהזירה. אזרחים השתלטו עליו והמתינו לבוא המשטרה. כוחות הביטחון פושטים כעת בעיירה הפלסטינית יטא ליד חברון על בית המחבל שביצע הפיגוע ביבנה.                     

הצעיר, ששהה בארץ ללא היתר כחוק, הועבר לתחקור בשב"כ וכעת נבדק כיצד חדר לישראל. יצוין כי בשנתיים האחרונות יצאו מפגעים רבים מיטא, בהם המחבלים שביצעו את הפיגוע בשרונה.

חבר המועצה אלי מזוז (הבית היהודי) הגיב בצורה חמורה לאירועים: "יד המפגעים הגיעה גם ליבנה. לצערנו, יבנה מצטרפת לערים שנפגעו מטרור, עם פיגוע ראשון בעיר.

בשם כל תושבי יבנה, אני שולח איחולי רפואה שלמה לנדקר, שנאבק על חייו, וקורא לכל עם ישראל להתפלל לרפואתו. אוסיף ואומר: גינויים לפיגוע אינם מספיקים, שבענו ממילים חלולות, מדובר באספסוף החי בקרבנו והמסמא את עינינו, שמחנך לשנאה, מהלל שפיכות דמים, מקדש רוצחים ותומך במשפחותיהם.

אני קורא למקבלי ההחלטות בממשלה, להחיל על מפגעים ורוצחים עונש מוות ולהכות ביד קשה בכל מי שתומך ומסייע לטרור. אל לנו לעצום עיניים ולחלום בהקיץ את חלום השלום, כשהאספסוף חולם על הטבח הבא, עלינו להיות מציאותיים.

אין ספק שהתרפסות הממשלה בפני האספסוף בעת האחרונה, בכל הנוגע להר הבית, הביאה רוח גבית לטרור. בידנו לתקן! בכוחנו להיאבק!"