הצלחה ישראלית באולימפיאדת המחשבים שנערכה בכלל באיראן. נבחרת ישראל לאולימפיאדה הבינלאומית במדעי המחשב זכתה בארבע מדליות - שתיים מכסף ושתיים מארד - והתחרתה בעיר אינופוליס שברוסיה עקב אי יכולתה להגיע לטהרן, שם התקיימה התחרות.

 

התלמידים שזכו במדליות הם יובל סלנט מבית הספר "הריאלי" בחיפה ורון סולן מ"הראשונים" בהרצליה שזכו במדליות כסף, וכן אביאל בוג (שני משמאל), תלמיד "גינסבורג האורן" ביבנה וניר שלמון מ"בן צבי" בקריית אונו, שזכו במדליית ארד.

בוג, שמסיים השנה את לימודיו בביה"ס גינסבורג האורן בניהולה של אורית גור-כהן סומן עוד בגיל צעיר כילד פלא ואף הגיע לתודעה של כל המדינה כאשר בשנת 2011 כשהיה בן 11 בלבד ביקש ממשרד החינוך אישור מיוחד לאפשר לו לעשות את בחינת הבגרות במתמטיקה.

מאז הספיק להשתתף בוג בלא מעט תחרויות ואולימפיאדות בארץ ובעולם בתחומי המתמטיקה והמדעים ואף זכה במדליות ותארים שונים. כמו כן לקח חלק בתכניות העשרה יוקרתיות של מיטב מוסדות האקדמיה בישראל.

 

שר החינוך,  נפתלי בנט: "ישראל, אומת הסטארט אפ, בנויה על כשרון וחדשנות אנשיה. אני מברך אתכם, תלמידי הנבחרת, על ההישג המרשים. ההישגים שלכם מהווים  גאווה גדולה למערכת החינוך ולמדינת ישראל. אני בטוח שהישג זה הוא רק התחלה בעוד שורה של הישגים שתביאו ותתרמו למדינת ישראל בעתיד".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "מערכת החינוך גאה בכם, נבחרת התלמידים. אתם ראויים לכל הוקרה לא רק בשל ההישג המרשים אלא גם בשל הדרך אשר עבר כל אחד ואחד מכם. ההשקעה, ההתמדה והדבקות במשימה יהוו בעבורכם כלים משמעותיים בהמשך הדרך, ויצעידו אתכם אל הישגים רבים ונוספים. אני רוצה לברך אתכם  הזוכים, ולומר לכם, המאמנים, תודה על ההכשרה הליווי הצמוד והתמיכה".

 השנה, האולימפיאדה התקיימה בעיר טהראן שבאיראן והשתתפו בה 84 מדינות. נבחרת ישראל השתתפה מרחוק, בעיר אינופוליס ברוסיה, מאתר מיוחד שהוקם בעבור המתמודדים הישראלים. האתר היה שקול לאתר הממוחשב בטהרן ודורגה במקום ה- 21. במקום הראשון דורגה יפן.

 יצויין, כי פרויקט האולימפיאדות נתמך כולו על-ידי משרד החינוך, כאשר הכשרת הנבחרת התבצעה באוניברסיטת ת"א. ראש הפרויקט, ד"ר דוד גינת והמאמנים - ניר לביא, חנית גלילי, דניאל הדס מאוניברסיטת תל אביב הכשירו וליוו את התלמידים לאורך האולימפיאדה.