במועדון הטאקוונדו ביבנה, מרשת 'שרעבי אומנויות לחימה' מתאמנים כבר מאות ספורטאים, בנים ובנות החל מגיל 3. במתנ"ס ליפקין שחק מתאמנת קבוצת הנבחרת היבנאית שנחשבת לאחת מהטובות באירופה לגילאי קדטים. את המועדון מנהל יוגב שרעבי והצוות כולל את בת אל גטרר, אריאל גולברי, תומר ברעוז ותום גרינברג.

אז מה ההבדל בין טאקוונדו לענפי ספורט אחרים? "הטאקוונדו בפרט ואומנויות לחימה תחרותיות בכלל בונה את הילדים מנטלית וחיצונית", מספר יוגב, "הילד מקבל משמעת, לומד לכבד את חבריו לקבוצה את מאמניו ואת עצמו, לומד להתגבר על הפחד, להתמודד עם הפסדים ועם קשיים,  מבין  מה זאת התמדה, ושהיא נחוצה כדי לנצח ולהצליח.. לומד שאם נופלים זה בסדר, חשוב לקום מהר ולהמשיך להלחם. כך הבטחון העצמי שלו נבנה תוך ניסיון והעצמה אישית".

לאיזה גיל האימונים מיועדים?

"האימונים מתחילים מגיל 3 ועד לקבוצת הורים שמתאמנת ואף מתחרה בתחרויות. כמובן שלקבוצות הגן האימונים הם שונים מהקבוצות הבוגרות יותר, בגילאים הצעירים עובדים איתם בעיקר על חיזוק המוטוריקה הגסה והעדינה, מחזקים אותם רגשית, ועובדים גם על הבסיס והיסודות של הטאקוונדו, בהמשך הם מתקדמים לקבוצות הביניים ולקבוצות התחרותיות".

מה מייחד את מועדון הטאקוונדו ביבנה?

"הייחוד אצלנו זה צוות המאמנים המקצועי. יש את אריאל גולברי (סטודנט לחינוך גופני) ותומר ברעוז (מורה לחינוך מיוחד) שמאמנים את קבוצות גיל הרך והיסודי , כל אחד ע"פ תוכנית האימונים שלי בתוספת האישיות וההשקפה האישית שלו, בת אל שהיית אלופת אירופה והשתתפה באולימפיאדה מאמנת את קבוצת הנבחרת במקביל אלי, וכמובן תום שעוזר בכל הקבוצות. עם צוות מאמנים כזה אנחנו מצליחים להגיע לכל ילד וילדה, מכל הקצוות. אנחנו מאמינים שלכל ילד יש סיכוי להצליח, רק צריך לדעת איך להגיע אליו".

"דבר נוסף שמייחד אותנו הוא שיש לנו מעל מאה בנות בחוג, מתוכן כעשר בנות בנבחרת ישראל הלאומית (קדטים נוער). באליפות ישראל קדטים לבנות האחרונה זכינו ב-8 מדליות זהב מתוך עשר קטגוריות והיו אף גמרים ביו מתמודדות שלנו. מעבר לפן הבריאותי והספורטיבי חשוב להזכיר כי זאת אומנות לחימה וזהו דבר שתורם לילדה ולנערה בביטחון העצמי וביומיום הלא פשוט של ימינו", מוסיף יוגב על חוג הטאקוונדו.

מה חדש השנה?

"בשל צמיחת המועדון והיקפיו, עברנו שיפוץ מאסיבי, הגדלנו את גודל החדרים ורכשנו טכנולוגיות היי טק חדשניות כדי למצות את יכולות המתאמנים באימונים באופן מקסימלי. המועדון שלנו ביבנה הוא המקום הראשון בארץ ומהראשונים בעולם שמתחיל לעבוד עם ספורטאים בטכנולוגיית HYKSO, זוהי תוכנה למדידת עוצמה ודיוק של התקפה, דבר שיסייע לנו רבות לשפר את רמות הביצוע של הספורטאים והתלמידים הצעירים. בנוסף לכך, דאגנו גם לקטנטנים עם ערכות אלקטרוניות וחדשניות שממש כיף להתאמן איתם. בקיצור, המון חדש. יש למה לצפות".

מה היעדים לשנה הבאה?

"שהמועדון ימשיך לצמוח במספר המתאמנים ובמספר ההישגים, בשנה הקודמת היו לנו שמונה אלופי ואלופות ישראל לקדטים, אחד לנוער ושניים בבוגרים. היו לנו מדליות באליפויות בבולגריה בלגיה גרמניה ואוסטריה. בחודש הקרוב ייצאו שלושה ספורטאים מהמועדון לייצג את ישראל באליפות אירופה לקדטים שתתקיים בבודפשט הונגריה. המועדון מאוד גאה על המעמד, אליפות אירופה זהו מעמד נחשב ומדליה שם מאוד מוערכת בענף. באופן כללי עולה דור חדש לנבחרת קדטים: רומי חמילבסקי, זוהר ברדה, רונה סוריאנו, טל גלוון, ליאן לוי, ירין ביסטרי , סתיו יוסף, רז מנסור, עידן תורגמן ונועם אלקובי הם הספורטאים הצעירים שהגיעו למעמדי נבחרת. והמועדון ממשיך לקדם בנים ובנות צעירים כדי שיוכלו גם הם להתחרות בתחרויות יוקרתיות ובמעמד נבחרת ישראל.

לסיכום?  המועדון מתחיל עכשיו שנה מלאה בחידושים ומצפה להפיק ממנה את המירב.
נוסיף במילה האחרונה שאנו רוצים להודות לאדווה נגלר מנהל מרכז ליפקין שחק וצוות העובדים. לאלי אלוש מנהל רשת מרכזים קהילתיים ולשאול דוד מנהל מחלקת הספורט.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו