ערב לפני פתיחת שנת הלימודים יצאה עדן רחמני בת ה-17 מיבנה להופעה של מוטי טקה והאולטרס, שהתקיימה בגן הסנהדרין בעיר. עוד לפני שהספיקה להיכנס למתחם נפל הראש של הסיגריה שאחזה בידה, כשלדבריה הפילטר נותר בידה. אז ניגש אליה אחד השוטרים שאבטחו את ההופעה וביקש ממנה להרים. "אמרתי לו שהסיגריה אצלי ביד ומה שנפל זה הראש, כלומר אפר של הסיגריה שאי אפשר להרים. הראתי לו שהבדל אצלי ביד, הוא גם חיפש עם הפנס שלו ולא מצא את הבדל על האדמה" מספר רחמני. בשלב הבא ביקש השוטר מעדן להתלוות אליו לניידת. "היו שם עוד הרבה שוטרים, הם ביקשו ממני את תעודת הזהות שלי ואמרתי שהיא לא עליי ואני לא זוכרת את המספר, אז נתתי רק את השם. הם חיפשו אותי במסופון ולא מצאו כלום ואז אחד השוטרים אמר שאני יכולה ללכת". 

אך גם כאן לא הסתיים המפגש של עדן עם השוטרים ואחרי שנכנסה למתחם והתחלה לצפות בהופעה ניגשו אליה שני שוטרים נוספים וביקשו ממנה לעזוב את המקום. "הם אמרו לי לצאת, שאלתי למה ולא הסבירו. אמרו לי 'כי ככה החלטנו, צאי החוצה'. אמרתי שזו הזכות שלי לדעת על מה ואז הפעלתי את צילום הוידאו בנייד שלי. אחד מהשוטרים הבחין בפלאפון והתחיל למשוך אותו מהיד שלי בכוח. ביד השנייה החזקתי סיגריה ואמרתי לו 'תיזהר על הסיגריה'" מספרת עדן. לדבריה ברגע שביקשה מהשוטר להיזהר עם הסיגריה הוא לקח אותה מידה וכיבה את הסיגריה הבוערת על היד שלה ובעודה מנסה לחלץ את עצמה מאחיזת השוטר נפלה הסיגריה לתוך מחשוף חולצתה והיא נכוותה גם בחזה, כך לטענתה.

"יש לי כוויה ביד ובחזה. זה היה פשוט נורא, התחלתי לבכות ולצרוח וביקשתי שיעזבו אותי, פחדתי מאוד. כל אותו הזמן ניסיתי לברר מה הם רוצים ממני, אבל הם לא ענו רק אמרו לי לצאת החוצה ומשכו אותי בידיים משני הצדדים. אמרתי להם שיעזבו אותי ושאצא לבד. יצאתי ובחוץ היו עוד שוטרים התחננתי לדעת מה עשיתי ולמה התנהגו אליי בצורה כזאת, אבל הם רק אמרו שאלך משם. אף אחד לא נתן לי תשובות, גם לא השוטרים שתקפו אותי. ביקשתי שייקחו אותי לתחנה כי אני רוצה להגיש  נגדם תלונה, אבל אף אחד לךא הקשיב לי".

רחמני עזבה את המקום המומה ובוכייה, הגיעה לביתה וסיפרה לאימה. "החלטנו לגשת למח"ש ולהגיש נגדם תלונה, אלא שיום למחרת היה היום הראשון בבית ספר ולא רציתי לפספס, אז זה נדחה קצת".

עדן טרם הגישה תלונה ומתכננת לעשות זאת כבר מחר. אלא שהשוטרים המדוברים דווקא כן מיהרו להגיש נגדה תלונה והיא זומנה היום לחקירה בתחנת המשטרה ביבנה. "פתאום קיבלתי טלפון והתברר שהוגשה נגדי תלונה על תקיפת שוטרים, הגעתי לתחנה וביקשתי לספר את הצד שלי. לא תקפתי אף אחד, הם התנהגו באלימות כשאני בכלל לא עשיתי שום דבר. ביקשתי להגיש תלונה גם נגדם, אבל נאמר לי שאני צריכה ללכת למח"ש וזה בדיוק מה שאני אעשה. אני פשוט בהלם מכל הסיפור הזה, מעולם לא הייתי בסיטואציה כזאת ולא הסתבכתי עם החוק". 

ממשטרת ישראל נמסר: הטענה בדבר כיבוי הסיגריה שקרית ומוכחשת  מן היסוד. שוטרי משטרת ישראל אבטחו ושמרו על הסדר הציבורי באירוע המתואר, במהלך ההופעה ניגשו השוטרים כדי לטפל בתגרה בין מספר נערות שעל פי החשד היו תחת השפעת אלכוהול, אחת הנערות תקפה שוטר והיא עוכבה בשל כך לחקירה.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו