לאחרונה התרבו המקרים של השלכת גזם וגרוטאות בשטחים הציבוריים שלא במועד. בעיריית יבנה קוראים לציבור להקפיד על הוצאת הגזם והגרוטאות לרחוב במועד הקבוע ובכך להימנע מקנסות מיותרים. העירייה הגבירה את הפיקוח באופן משמעותי.

בעירייה מדווחים על עלייה בתופעת הוצאת גזם וגרוטאות במרחב הציבורי שלא במועדים הקבועים, דבר הפוגע בחזות העיר ובאיכות הסביבה. הפיקוח העירוני האמון על הסדר הציבורי הגביר בימים אלה את האכיפה בנושא ונגד מפירי ההנחיות יוגשו קנסות כספיים. באתר העירוני ניתן למצוא הנחיות מפורטות בנושא ואת מועדי הפינוי בהתאם לאיזורי העיר והשכונות. 

גזם הינו גזעי עצים, שאריות עלים, כסחת דשא וכו' ובעניין זה מבהירים בעירייה כי על התושבים לבצע הפרדה בין הפסולת הגושית לגזם בשתי ערמות, את שאריות העלים ותוצר כיסוח הדשא יש להניח ארוז בשקיות בסמוך לערימת הגזם, על שפת המדרכה ליד הבית (ולא בשטח ערוגות או הגינה הציבורית) בערב שלפני יום הפינוי. בעירייה מדגישים כי אין להניח ערמות גזם וגרוטאות מתחת לחוטי חשמל ובקרבת צנרת מים. במקרים של חידוש גינות ו/או עקירת עצים באחריות התושב להוביל את הגזם המצטבר ישירות אל תחנת המעבר לקליטה וטיפול באשפה. 

צמחייה המסתעפת מחצרות הבתים- התושבים נדרשים לדאוג לגזום צמחייה שמסתעפת מתוך החצרות הפרטיות לתחום המרחב הציבורי ומהווה מטרד לעוברים ולשבים. חוק העזר העירוני אוסר גלישה של צמחייה לעבר כל מקום ציבורי, באופן היוצר הפרעה לעוברים ולשבים או לכלי רכב. לשאלות ולפרטים נוספים ניתן לפנות 24 שעות ביממה אל מרכז השליטה העירוני 106.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו