דניאל לוי, בן 19, מתגורר ביבנה עם הוריו ושני אחיו וכיום משרת כלוחם איסוף וחובש קרבי בגדוד האיסוף הצפוני "869" שעל גבול לבנון.

דניאל לא הגיע במקרה לתפקיד החובש בצבא וכבר מגיל צעיר התעניין בתחום הרפואה ועזרה לאנשים מהווה חלק מרכזי וחשוב מחייו. עוד בצעירותו החל להתנדב בתנועות נוער שונות החל מהצופים ועד לתנועת "כנפיים של קרמבו", תנועת נוער לבעלי צרכים מיוחדים, וכל זאת תוך שילוב עם הלימודים בבית הספר. 

לאורך כל תקופת ילדותו דניאל נחשף פעמים רבות למקרי חירום רפואיים בעקבות אביו, שהיה בעל בעיות רפואיות רבות. מאחר ולא היה בעל כל הכשרה רפואית לא ייכל לסייע לאביו, מה שגרם לו להרגשת חסר אונים אל מול הסיטואציה. כתוצאה מכך, דניאל החליט כבר בגיל 16 להתחיל את תהליך ההכשרה כמגיש עזרה ראשונה במד"א, ולהתנדב כחלק מהצוותים של מד"א על מנת לעזור לאביו בשעת צורך אך גם לעזור לאחרים שנזקקים לטיפול רפואי.

דניאל המשיך בהתנדבות עד לגיוסו, בנובמבר 2016 לחיל האיסוף הקרבי לתפקיד לוחם איסוף. כשבועיים לפני סיום הטירונות עבר דניאל אירוע משמעותי שהשפיע רבות על חייו. הוא היה מעורב בתאונת דרכים בזמן שנהג, שהתרחשה בעקבות העייפות שהשתלטה עליו ובעקבות והוא התנגש עם רכבו בעץ במהירות גבוהה.

בנס הוא יצא מהתאונה ללא פגיעות משמעותיות ואף חזר במהרה למסלול ההכשרה, אך לאחר התאונה דניאל למד והבין על בשרו את הסיכונים שיש בכביש ואת האחריות הרבה שיש לנהג על חייו ועל חיי האחרים שמשתמשים בכביש. "מאז התאונה, אני מפיץ לכל מי שאיתי את הסיכון העצום שיש בעת הנהיגה ואת כובד האחריות המונח על כתפי מי שנוהג. אני חוזר ומדגיש שאם בזמן הנהיגה מרגישים ולו טיפה עייפים, תעצרו בצידי הדרך תתעוררו, תנוחו ואפילו תשנו מעט ורק אז תחזרו לנהיגה, עדיף להתעכב במעט מאשר לאבד את החיים" הוא אומר.

לאחר התאונה התחזק אצל דניאל הרצון להמשיך ולהתקדם בתחום הרפואה, ולטפל באנשים ולכן החליט ביחד עם מפקדיו כי יצא לקורס החובשים הקרביים וכך עשה. "אין ספק שלצאת לקורס לאחר התאונה גרם לקורס וללמידה להיות הרבה יותר משמעותיים. מאז ומתמיד התעניינתי בתחום הרפואה, עוד כשהתנדבתי במד"א ולכן שמחתי שיש לי את הפלטפורמה לחזור ולהתעסק בתחום גם במסגרת הצבא".

כיום דניאל משמש כחובש קרבי ולוחם איסוף בגדוד 869, הגדוד האחראי על גזרת לבנון, ומשתתף בפעילויות איסוף מודיעין חשאיות רבות אותן מבצעים לוחמי הגדוד וכל זאת תוך שילוב בין תפקידו כחובש ולבין תפקידו כלוחם ומתוך תחושת שליחות גדולה. בעתיד,לאחר שחרורו, מתכנן דניאל ללמוד את מקצוע הפרמדיק ולהמשיך בתחום הרפואה.

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו