מה נלבש?

בחורף, בשונה מהקיץ, קר לנו כשאנו לא בפעילות או לא לבושים בהתאם. רובנו מתלבשים היטב ובכמה שכבות לפני שיוצאים לפעילות ספורטיבית בחורף וכאשר האימון מתחיל מרגישים את חום הגוף עולה ומכביד ואז מה? אם נוריד את השכבות המעבר יהיה חד בין הקור לחום מה שעלול לגרום לנו לפתח התקררות ואף חמור מכך, אז איך עושים זאת נכון?

הדבר הנכון ביותר לעשות הוא ללבוש מספר פריטים אחד על השני. לשכבה הראשונה ,שבאה במגע עם הגוף, נלבש את פריטי האימון ( חולצת אימון אוורירית, מכנס קצר) ומעליהם את השכבה שתיצור את הבידוד ותשמור על חום גוף תקין – חולצה ארוכה , מעיל, כפפות, מכנס ארוך – כמובן שסגנון הלבוש תלוי בכמה משתנים : סוג הספורט (הליכה ,ריצה) מזג האוויר (קריר/ גשום) מיקום האימון (אולם סגור / אימון חוץ). נעליים – חשוב להקפיד על נעליים טובות אשר מונעות החלקה ושאינן חדירות מים.

במהלך האימון ועל פי ההרגשה נסיר את השכבות כאשר חום הגוף יעלה. כאשר האימון מסתיים נרגיש עדיין שהגוף חם ובכל זאת – חשוב להחזיר את הבגדים הארוכים כדי לשמר על חום הגוף שלא יצנח בפתאומיות מה שיכול לגרום לחולי.


לפני ואחרי האימון

אז כפי שאמרנו אחרי האימון יש להתלבש בבגדים ארוכים (ויבשים במקרה והתאמנו בגשם) כדי לשמור על חום השרירים , לאחר שהתלבשנו אפשר להתחיל לבצע את המתיחות של אחרי האימון. ולפני האימון? יש לתת דגש לחימום - בחורף חשיבות החימום לפני פעילות גופנית עולה , בעיקר בגלל הטמפרטורות הנמוכות שמשפיעות על חום הגוף והתחממות השרירים.

 

 לא לשכוח לשתות

בחורף , הגוף זקוק לפחות לאותה כמות מים כמו בימי הקיץ החמים. במטרה לווסת את טמפרטורת הגוף ולשמור על החום שלו, הגוף מוציא יותר אנרגיה, ואנרגיה זו דורשת יותר מים. 

אחד הדברים שפחות מקפידים עליו בחורף בזמן אימון הוא שתייה מרובה. למרות שלא מרגישים צורך, חשוב להתמיד ולשתות בקביעות במהלך האימונים בדיוק באותו מינון ששותים במזג אוויר חם.

 

  • מייקו שמחי , מאמן כושר ובעלים של מכון הכושר B-FIT ברחובות

            

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו