הטיול השנתי של שכבת י"א בבית הספר 'גינסבורג האלון' להרי אילת אמור היה להתקיים ביום שלישי הקרוב. לפני כשבוע וחצי פרסמה הנהלת בית הספר את חוזר התשלומים, לפיו על התלמידים לשלם סכום של 1,116 שקלים, סכום שכולל בתוכו 513 שקלים עבור הטיול השנתי. על פי הנהלת בית הספר הטיול יתקיים כמתוכנן אם ישלמו עבורו 125 תלמידים עד יום רביעי שעבר. "לאחר שראו שהתלמידים מתמהמהים בתשלום נתנו הארכה פעמיים, כשהמועד האחרון היה היום" מסביר אחד התלמידים "עד היום שילמו סך הכל 102 תלמידים ולכן הוחלט לבטל את הטיול".
ההורים והתלמידים קיבלו היום הודעה מהנהלת בית הספר בזו הלשון: "לצערנו הרב, אנו נאלצים לבטל את הטיול השנתי שתוכנן להתקיים השבוע. עד כה שילמו 102 תלמידים בלבד המהווים 60% מכלל תלמידי השכבה. כפי שנאמר לכם, כדי להוציא את הטיול אל הפועל נדרש תשלום של לפחות 75% מכלל תלמידי השכבה. לאור הכתוב מעלה, הלימודים השבוע יתקיימו כסדרם".
התלמידים לא מוכנים לוותר על ההזדמנות לצאת לטיול השנתי, לדבריהם זהו הנסיון האחרון להציל את הטיול.


"יש תחושת זלזול בתלמידים ובהורים, שעשו את כל המאמצים לשלם מחיר כזה בתוך מספר ימים", אומרת התלמידה עדן שוקרון. "נתנו לנו לפתח תקוות שווא. טיול שנתי זה הדבר שכל תלמיד מחכה לו ובמיוחד בכיתה י"א שיש לנו שלושה ימים לצאת מהלחץ של כל הלימודים והבגרויות". לדבריה לא היו מספיק נסיונות מצד ההנהלה לבוא לקראת התלמידים בתשלום. "חוזר התשלומים חולק לפני כשבוע ב-5 לחודש זה הישג גדול שתוך זמן קצר כל כך שילמו 102 ילדים, מתוך שכבה של 160 וחבל שזה נגמר ככה".


אחת מתלמידות השכבה סיפרה למערכת כי היום בשעה 13:15 נשלחה לתלמידים הודעה דרך תוכנת המשו"ב בבית הספר שם נאמר כי חוזר התשלומים חולק לפני שלושה שבועות אך בפועל חולק ביום ראשון 5.11, כמו כן היא אומרת כי מצד התלמידים יש תחושה של זלזול של בית הספר בתלמידים וכי לא ניתנה להם אפשרות להדברות עם הנהלת בית הספר והנהגת ההורים. לדבריה, ישנם תלמידים שלא יכלו לעמוד בסכום המדובר בלחץ הזמן ואף לא ניתנה לאותם התלמידים האפשרות לשלם רק את הסכום של הטיול ולהשלים לאחר מכן את השאר.

הבוקר (ב׳) התגודדו עשרות תלמידים בחצר בית הספר וסרבו להיכנס לכיתות תוך שהם קוראים ״אם אין טיול שנתי, לא יהיו לימודים״


"אין כאן סיפור ואני לא מבין על מה המהומה" אומר יו"ר הנהגת ההורים בבית הספר, יובל אברג'ל. "מי שרצה לשלם היה לו מספיק זמן לעשות זאת, זה לא עניין כלכלי. ההורים שלא שילמו זה אלה שעקרונית לא מוכנים לשלם והילדים שלהם לא רוצים לצאת, והתוצאה היא שזה לא כלכלי לקיים את הטיול במתכונת הנוכחית. נוצר מצב ששישים תלמידים מתוך 160 לא שילמו, אז אם הם לא יצאו איפה הגיבוש?! למה שאלה שכן שילמו יצטרכו לשלם יותר, על חשבון אלה שלא מוכנים לשלם. כנראה שהמתכונת הנוכחית לא מתאימה, נחשוב על משהו אחר".

אריאל הלר, דובר עיריית יבנה, מסר כי: "על-פי הנהלת בית הספר הטיול בוטל בשל מיעוט משלמים. בתיאום עם ועד ההורים המוסדי הובהר לכלל התלמידים וההורים, מבעוד מועד, כי הפעילות תצא אל הפועל בכפוף להסדרת התשלום אשר יבטיח, בין היתר, כיסוי הוצאותיו של הטיול. אנו סבורים כי שיתוף הפעולה של ההורים חיוני והכרחי להתנהלות השוטפת של בית הספר".