"מסע ארוך הביתה", סינגל חדש לחברת קיבוץ בארי, דפנה אדמתידפנה אדמתי, תושבת קיבוץ בארי ורס"ן בצה"ל, נולדה וגדלה בקיבוץ בארי. אחרי הטרגדיה שפקדה את הקהילה שלה בשבעה באוקטובר, היא חזרה לשירות מלא מתוך רצון להציל את הבית ולהגן על מה שנותר ממנו. כעת השיקה סינגל חדש

״אני מקדישה את השיר לחברתי הטובה יולי בן עמי שמציינת בקרוב יום הולדת, ואביה אוהד שבוי בעזה. אמן וביום ההולדת הזה יסתיים המסע הארוך של אביך הביתה, ותזכי לתת ולקבל ממנו חיבוק ענק ענק.״ אמרה דפנה.

הסינגל החדש שלה, "מסע ארוך הביתה", שנכתב והולחן על ידה, מסמל את המשמעות החדשה למילה "בית" אחרי הטרגדיה שפקדה את קהילת בארי.

השיר מהווה תזכורת לבית שנמצא תמיד בתוכנו, גם אחרי החורבן שפירק אותנו לרסיסים. השיר נכתב לפני השבעה באוקטובר וקיבל משמעות חדשה במציאות בה הקהילה נדרשת לאסוף פיזית ונפשית את פיסות הבית שנחרב. לאט לאט, לנשום עמוק ולבנות מחדש.

דפנה אדמתי. קרדיט: איתי מרצ׳י, מכללת Bpm

דפנה מספרת:

״בשבעה באוקטובר הייתי בבית משפחתי בקיבוץ בארי, הבית בו גדלתי. במשך שעות היינו נצורים בממ"ד בחרדה קיומית, ובזכות הגבורה של אבא שלי שנלחם מול המחבלים, חיי משפחתי ניצלו.

שום דבר לא הכין אותי ליום שאחרי, לחורבן שפקד את הקיבוץ שלי, שאיבד 101 מחבריו ורבים ויקרים עדיין חטופים. קיוויתי שעד שהשיר יראה אור נחזור פיזית הביתה, נחזור לשמוע ילדים צוחקים בדשא של הקיבוץ והעתיד על הבית שלנו יהיה ברור יותר.״

מסע ארוך הביתה | מילים ולחן: דפנה אדמתי | הפקה ומיקס: שחר אליסוף קרדיט לתמונת השיר: סופי ברזון מקאי, אוצרת גלרית בארי. 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה