דינה הגיעה לפגישה שקבענו בבית קפה במרכז מסחרי בשכונת המגורים היוקרתית שבה היא מתגוררת. היא נראתה לוחמנית ונחושה.

דינה פתחה את דבריה וסיפרה שהיא ביקשה מיצחק בעלה להצטרף לפגישה הזו, אך הוא סירב. יצחק הוא טיפוס "פרווה", אמרה דינה, "היכן שאפשר להימנע מעימות, הוא רץ לשם".

היא החלה לספר לי על העסק המשפחתי שהם הקימו לפני הרבה שנים, עסק שמונה כיום קרוב ל-30 עובדים. העסק, בתחום הציוד הרפואי, הוא בעל מוניטין ומצליח. לדברי דינה, ידוע לה על רומן שמתנהל בין שני עובדים בעסק. שניהם נשואים, בעלי משפחות ואפילו בני הזוג שלהם מכירים אחד את השני. "העניין המוסרי לא מעניין אותי כלל. שיעשו בחייהם האישיים מה שבא להם, אבל כשזה פוגע בעסק ובעבודה שלהם, כאן אני חייבת להתערב. ואגב, כמעסיקה שלהם, אני רואה שרמת האמינות והנאמנות שלהם נמוכה", אמרה דינה בסרקסטיות, כבדרך אגב.

"כשאני מקבלת דיווח על ההתעקשות של שניהם לצאת לפגישות מחוץ לעסק ואז עוד מתברר שהם לא ביקרו במקומות שהיו אמורים לבקר, אני חייבת לפעול", סיכמה דינה. אכן, כפי שהיא מציגה את הדברים, מחובתה לפעול.

החקירה והמעקב הסמוי אחרי שני העובדים לא היה ארוך, הממצאים היו ברורים וחד משמעיים. הקשר הרומנטי ביניהם  כלל חיבוקים ונשיקות באמצע יום העבודה, וביום מעקב אחר הם בילו בצימר דיסקרטי מספר שעות, ושוב במהלך יום העבודה.

דו״ח חקירה מפורט הועבר לדינה בסיום המעקב ודינה קבעה פגישה עם העובד לבדו. במהלך הפגישה, וללא אפשרות שהשניים ישוחחו ביניהם, היא הזמינה את העובדת להצטרף לפגישה וחשפה בפניהם את המידע שברשותה על הרומן הלוהט שלהם.

דינה השאירה להם לבחור מי משניהם יתפטר בכדי שהקשר לא יפגע עוד במהלך העבודה התקין בעסק. שני העובדים ההמומים, ביקשו מדינה לשוחח ביחידות, וביקשו להחזיר לה תשובה למחרת.

להפתעת דינה, עוד באותו ערב, הודיעו לה שני העובדים על החלטתם לסיים את הרומן ביניהם ושגם הם הבינו שהם איבדו שליטה, וביקשו להישאר בתפקידיהם. במידה שדינה לא תסתפק בכך, שניהם מתכוונים להתפטר יחדיו.

דינה סיפרה לי שהפעם היא זו שהופתעה, אך הלכה עם תחושותיה ושניהם נשארו בתפקידיהם ומקפידים לשמור על מרחק זה מזה. 

הסיפור מבוסס על מקרה אמיתי. שמות הדמויות, כמו גם פרטים נוספים, שונו בכדי למנוע את חשיפת המעורבים. גולן פנחס, חוקר פרטי, הוא בעל משרד "ים החקירות" בנתניה