מאבק לשמירת השפיות

עשרות מפגינים נושאי כרזות הפגינו ביום שישי האחרון מול ביתו של מנכ"ל משרד הביטחון, אודי אדם, בשכונת נווה אילן ביבנה, כשהם קוראים לחסל את האפלייה בין חיילי וקציני צה"ל שהוגדרו כהלומי קרב, לבין פצועי צה"ל הנושאים נכויות ופציעות אחרות.

עמותת 'ההלם והקרב' שארגנה את מחאת 'הגיבורים השקופים' הוקמה בחצי השנה האחרונה על-ידי הלומי קרב בשירות מילואים, הטוענים כי לאחר שהגנו על המדינה בגופם, נזרקו מעבודתם והופתעו לגלות שהמדינה איננה מוכנה להקנות להם רשת ביטחון.

אם לא די בכך, הלוחמים אשר חזרו פגועים משדה הקרב הופתעו לגלות שהביטוחים הפנסיוניים שהיו ברשותם בטלים ומבוטלים, מאחר שהם נכללים בהחרגה של 'פעולות מלחמה'.

העמותה פועלת להעלאת המחוייבות הציבורית והפרלמנטרית למען לוחמים ותומכי לחימה נכי צה''ל הלומי קרב - בין היתר למען שיפור הטיפול במצבם האישי, המשפחתי, הזוגי, החברתי והתעסוקתי.

כמו-כן, הם טוענים שאחוזי הנכות הניתנים להלומי קרב אינם משקפים את עוצמת הנזק שהם חוו, וקוראים לרשת תמיכה על מנת שיהיו מבוטחים כפי שהם זקוקים וראויים.

עד כה הפגינו חברי העמותות פעמים רבות, כאשר ההפגנה הסוערת מכולם נערכה לא מכבר בצומת עזריאלי בת"א. בהפגנה התקיימה עצרת מחאה שהיוותה אקורד הסיום למסע 'מחאת הגיבורים השקופים' מלטרון לכיוון תל אביב.

את שיירת המחאה הרכיבו מאות הלומי קרב ובני משפחותיהם, לבושים במדי ב', במטרה למחות על התנהלות המדינה לאחר שהקריבו את בריאותם למענה.

במהלך המחאה התקיים מסע הלוויה עם 'ארון קבורה' וטקס הנחת זרים, אמירת 'קדיש' ושירת 'התקווה'.

בעמותת 'ההלם והקרב' חברים 300 הלומי קרב ומשפחותיהם, שלטענתן קורסות תחת הטראומה. אליהן מצטרפות אלמנות צה"ל מפורום 'אלמנות ויתומי חללים', הנותרות חסרות אונים תחת השכול.