.

       

חבר המועצה רועי גבאי הודיע הבוקר לחברי מועצת עיריית יבנה כי על-פי חוק אסור יהיה מחר, יום חמישי, לקיים בישיבת מליאת המועצה דיון בתכניתו של ראש העיר, צבי גוב-ארי, להחיל חניות ציבוריות עירוניות בתשלום ברחבי העיר.     

"ראש העיר מצא דרך חדשה להעשיר את הקופה הציבורית על חשבון התושבים, ועל כך לא אשתוק" - כך הגיב אמש חבר המועצה גבאי על כוונתו של גוב-ארי, להחיל ברחבי העיר חנייה עירונית ציבורית בתשלום בסימון כחול-לבן, לראשונה בתולדות העיר.           

"בתקציב שנת 2015, סעיף דוחות החנייה עמד על 500 אלף ש"ח. 5 שנים לאחר מכן, בתקציב הנוכחי סעיף דוחות החנייה עומד על 2.4 מיליון ש"ח! כלומר: היעד לגביית דוחות חנייה הוא 2.4 מיליון ש"ח!", ציין גבאי, והוסיף: "ואם היעד הזה נשמע לכם מופרך, אז הגבייה באמצעות סימון כחול-לבן תהיה כתוספת על היעד! ראש העיר מנמק את החלטתו להטיל נטל זה על הציבור בטענה שהוא מיטיב עם העסקים המקומיים. "הפוך גוטה, הפוך!" - איפה בדיוק מצפים שבעל העסק יחנה? בכחול-לבן, וישלם? או ברחובות הסמוכים וכך יצור נטל על תושבי האזור? ואיפה בדיוק מצפים שהקונים יחנו? קניות בסופר או "יציאה לקפה" זה ממש לא שעה אחת.

ולמה רק שעה אחת חינם? האם דינו של מתחם G זהה לדינו של המתחם בלב יבנה? ומה דינו של אזור רוגובין, בשכונה הירוקה שסובלת גם כך ממצוקת חנייה? למה אין כוונה להגדיר בחוק באילו אזורים ספציפיים החוק יוחל? למה החוק מאפשר לראש העיר לפעול כראות עיניו? למה דווקא עד 19:00 בימי חול ועד 15:00 בימי שישי? מישהו עשה בדיקת עומסים? למה לא לתת לתושבי העיר עדיפות, ולאפשר לנו חנייה חינם? למה לא מביאים נושא בעל משקל כה חשוב לדיון מוקדם בוועדות העיר? למה לא מייצרים פיילוט או סקר צרכים של בעלי העסקים?

ולמה מיידעים את חברי מועצת העיר שנושא כה משמעותי עולה לישיבת מועצה יומיים בלבד טרם הישיבה? לפחות במקרה זה יש פתרון - על פי החוק, יש חובה לפרסם כוונה לביצוע שינוי של חוק עזר עירוני 10 ימים מראש, ולכן, ככל שתתקבל החלטה בישיבה הקרובה ביום חמישי, הרי שהיא תהיה מנוגדת לחוק ועל כן לא יהיה ניתן ליישמה.

ועד אז חברים וחברות, יש בידינו לשנות את רוע הגזירה ולדאוג לאיכות החיים שלנו בעיר! נדרשת אמירה משותפת כדי שכלל חברי מועצת העיר יבינו שניתן לחשוב על פתרונות טובים ואיכותיים יותר בעבור העסקים המקומיים, ולהחיל מדיניות שתיטיב איתם באמת ולא תפגע בכלל תושבי העיר".