למשרדה של עוה"ד רעות שדה הגיע בחור צעיר והחל לגולל את סיפורו:

הלקוח, בשנות ה-30 לחייו, נשוי טרי ואב לפעוטה. הלקוח התפרנס למחייתו כעובד במפעל לסבונים ועל אף, עבודתו רבת השעות השתכר במשכורת מינימאלית בלבד, באמצעותה נאלץ לכלכל את בני משפחתו.

זמן קצר לאחר שנולדה בתו הפעוטה ולאור ההוצאות השוטפות המרובות שרבצו על הצדדים, החליטו בני הזוג שעל מנת לחסוך בהוצאות הנדרשות עבור מסגרת חינוכית לפעוטה, האישה תיוותר עמה בבית הצדדים. אולם, על אף החיסכון הכלכלי אליו שאפו הצדדים, הוצאות התא המשפחתי הלכו ונערמו והכנסתו היחידה של הלקוח לא הספיקה בכדי לכסות את כלל ההוצאות. הלקוח, אשר ניצב בפני שוקת שבורה עת לא ידע כיצד להגדיל את הכנסתו בכדי לדאוג לבני משפחתו חיפש דרכים מקוריות וקלות להרוויח "כסף קל".

תחילה הלקוח חיפש ברשתות החברתיות פרסומים והצעות עבודה מזדמנות אותן יוכל לשלב בזמנו הפנוי, אולם מזלו לא שפר עליו והוא לא מצא מאום. זמן קצר לאחר מכן, פגש הלקוח בחור צעיר באחד השווקים בעיר חיפה. השניים התחברו ותוך זמן קצר הבחור הצעיר שנקרה בדרכו הציע לו הצעה שלא יכול היה לסרב לה. הצעיר הציע כי, הלקוח ימכור בביתו משקפי שמש מזויפים של חברה בין לאומית מוכרת וכך למעשה יגדיל את הכנסתו בקלות, במהירות ותוך עשיית רווח ללא כל השקעה מצדו, כפי שעושה הצעיר עצמו. הלקוח, שחובותיו החלו להצטבר ללא היכר, קפץ על ההזדמנות כמוצא אחרון להיחלץ מן המצוקה הכלכלית אליה נקלע ונעתר להצעת הבחור הצעיר.

הלקוח רכש מן הבחור הצעיר סחורה והחל לשווק, לפרסם ולהעלות תמונות ופוסטים רבים ברחבי הרשתות החברתיות של משקפי השמש אותן מוכר בביתו תוך הדגשה כי, מדובר במשקפי שמש מזויפים הזהים בדוגמתם, צורתם וצבעם לאלו המקוריים המשווקים על ידי הרשת הבין לאומית המוכרת ברחבי הארץ. תוך ימים ספורים החל הלקוח לצבור שוק לקוחות ולהרוויח כספים מזומנים אשר סייעו בידו לשלם את חובותיו הכבדים ולהרים את ראשו מעל המים. אולם, הצלחתו של הלקוח נגדעה תוך חודשים ספורים שעה שהוגשה כנגדו תביעת ענק על סך 250,000 ₪ בגין הפרת קניין רוחני על ידי הרשת הבין לאומית המוכרת במסגרתה נדרש להפסיק לאלתר את מכירותיו.

בשלב זה הגיע הלקוח למשרדה של עוה"ד רעות שדה והחל לגולל את סיפורו הקשה בפניה. עוה"ד שדה האזינה בקשב רב וניגשה מיד לעבודה ולמלאכה. עוה"ד שדה הגישה כתב הגנה מפורט מלווה בשלל אסמכתאות במסגרתו הסבירה את מצבו הכלכלי המחפיר של הלקוח, את העובדה כי הלקוח ציין מפורשות בפרסומיו כי משקפי השמש מהווים זיוף המדמה את המקור ובפרט כי, הלקוח עסק במכירת הפריטים מספר חודשים בלבד כך שהכנסתו מהם נאמדה על סך אלפי שקלים בודדים. עוה"ד רעות שדה פעלה בנחישות רבה להוכיח לבית המשפט ולצד שכנגד כי, מדובר בתביעת ענק מופרכת ומוגזמת אשר קבלתה תהיה בגדר "גזר דין מוות" עבור הלקוח ובני משפחתו וכי, מדובר בהפרה מינורית וזמנית בלבד. מאמצים אלו נשאו פרי שעה שהצד שכנגד נעתר לדרישתה של עוה"ד שדה להביא לסיום ההליכים על ידי הגעה לכדי הסכמות. עוה"ד שדה ניהלה משא ומתן ממושך ואינטנסיבי אל מול הצד שכנגד אשר הוביל לכדי הסכם פשרה מיטבי במסגרתו נדרש הלקוח לשלם סך של 40,000 ₪ בלבד מתוך 250,000 ₪ שנתבעו בצורה מופרכת על ידי הרשת הבין לאומית!

עוה"ד רעות שדה: "שמחתי לסייע ללקוח משרדי אשר נקלע לכדי תביעה כספית מופרכת בגובה מאות אלפי שקלים הנוגעת לעשיית עושר משימוש לא חוקי בקניינו הרוחני של אחר וחרף מחדליו להגיע לכדי הסכם פשרה יוצא דופן המחייב את הלקוח בתשלום 40,000 ₪ בלבד בגין תביעה בסך 250,000 ₪. חשוב לזכור כי, תביעות של קניין רוחני הינן מורכבות ביותר ודורשות התייחסות נכונה ומהירה בכדי להגיע לכדי תוצאות מיטביות. על כן, באם הנך מצוי בסיטואציה דומה, מומלץ להיוועץ עם עורך דין".