.

מזה כחודשיים, מאז החלה שנת הלימודים הנוכחית, מבקשים הורי הילדים בגני 'דוכיפת' ו'חוחית' בעיר לטפל בליקויים ובמפגעים שיש בחצרות הגנים ובסביבה שלהם. לדבריהם הם פנו אינספור פעמים לעירייה, אולם לא זכו למענה עד כה. ההורים ערכו רשימה מסודרת ומפורטת של הליקויים וכעת הם דורשים לטפל בהם בהקדם. כך למשל, סמוך לגנים יש פח אשפה, 'צפרדע' ישן, שפרוץ. הפח מוצף תדיר ויש סביבו כמויות אדירות של זבל חדשות לבקרים כתוצאה כך כל הסביבה הצמודה לגן, רוחשת יתושים וזבובים ומהווה, לדבריהם, מפגע תברואתי חמור. "התלוננו לכל הגורמים בעירייה ובאגף החינוך, ביקשנו שפח האשפה יוחלף בסגור ויורחק לקצה השני והמרוחק מהגן לאלתר" אומר אחד ההורים. "בנוסף, מול הכניסה לגן יש שביל, שבו עושים כלבים וחתולים את צרכיהם וגם שם יש מכת זבובים ויתושים. ביקשנו שהשביל מול הגנים ירוצף".

.

עוד אומרים ההורים כי חצרות הגנים מוזנחות ומזוהמות בצואת כלבים וחתולים וריח מצחין שנודף מהחצרות עקב האשפה והצואה. "החתולים קבעו ביתם בחצרות הגנים והורסים כל חלקה טובה" אומרים ההורים. ולדבריהם הם מבקשים שוב ושוב לפנות את הגרוטאות, שמהוות מפגע בטיחותי ולנקות את החצר, כולל החול בארגז ולרסס.

ההורים מספרים כי גם התנאים בתוך הגנים אינם נאותים. כך למשל, המזגן בגן 'חוחית' לא פועל כראוי ואיש מקצוע שבדק את הנושא קבע כי יש להחליפו, במזגן שתואם את גודל החלל בגן. בנוסף, המטבח ב'חוחית', שם מתקיים הצהרון, הרוס ושורץ מקקים ועכברים.

ההורים מבקשים לתקן את הליקויים ולפנות את הפסולת לאלתר, ולאחר מכן לבצע ריסוס נרחב נגד כל המזיקים, כולל עכברים, מקקים, יתושים וזבובים.

.

"ילדינו חוזרים הביתה מלאים בעקיצות יתושים, מתגרדים ללא הרף" אומר ההורה. "בנוסף הם מספרים על כך שלא 'כיף' לשחק בחצר כי יש המון 'קקי', יתושים וזבובים, שמציקים להם".

לדברי ההורים הם ממתינים שהעירייה תעשה מעשה כבר מתחילת השנה. כעת הם מזהירים כי  במידה ולא יטופלו הליקויים, הם ישביתו את הגנים ויצאו להפגין מול בניין העירייה.

מעיריית יבנה נמסר טרם נמסרה תגובה.