עומר שלום, תושב גדרה, לוחם תותחנים, היה בכוננות במהלך חודש מאי 2019, לאור ההסלמה הביטחונית באזור הדרום ושיגור רקטות בימים שלפני קיום תחרות ה'אירוויזיון' בישראל. במהלך שמירה נפל פצמ"ר במרחק מספר מטרים ממנו ומחייל נוסף. "נשכבנו על הקרקע והרגשתי פגיעות ברגליים ופגיעות קלות בגוף. כמה דקות לא ידעתי מה קורה איתי. זחלתי קדימה להתרחק מהתחמושת. הרגשתי שלקח כמה דקות לפנות אותי אבל בפועל בפחות מדקה באו חיילים עם אלונקה לקחת אותי", סיפר. עומר עבר סדרת ניתוחים במהלך שלושה חודשים, והגיע למרכז שיקום יום בבית החולים השיקומי 'הרצפלד' בגדרה.

עומר עם צוות הפיזיותרפיסטיות ב'הרצפלד'

"הרופא שלי במשרד הביטחון המליץ לי בחום על הצוות המיומן באשפוז יום שיקומי ב'הרצפלד', ואכן השיקום מדהים, ברמה מקצועית גבוהה ביותר. כשהגעתי לבית החולים לטיפולי פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק ואימון בחדר כושר שלוש פעמים בשבוע, לא האמנתי עד כמה טיפול מקצועי ומדויק יכול להביא לשיפור כזה משמעותי בתפקוד שלי", מסביר עומר.

"עומד לרשותי צוות רפואי נרחב ומקצועי, החל מד"ר טטיאנה ונדר - מנהלת שיקום יום, לירז טנצר, טל פלג ועומרי - הפיזיותרפיסטים, יונית וייס - המרפאה בעיסוק, ונטלי פרקש - הפסיכולוגית, קיבלו אותי בחיוך גדול ובהתלהבות רבה. מהיום הראשון קיבלתי יחס חם והרגשתי סביבה חמה ואוהבת שנתנה תחושה של משפחתיות - דבר שהשפיע רבות על הצלחת הטיפול השיקומי", הוסיף.  

עומר עם הפיזיותרפיסטית לירז טנצר ב'הרצפלד'

ד"ר טטיאנה ונדר, מומחית בנוירולוגיה, רפואה פיזיקלית ושיקום - ציינה כי הפציעה של עומר הייתה בעיקר בגפיים התחתונות. "עומר עבר מספר ניתוחים מורכבים והגיע לטיפול שיקומי במסגרת אשפוז יום שיקומי ב'הרצפלד'. הצוות המיומן הכין תכנית טיפול מסודרת עם מטרות ויעדים מדוייקים לחיזוק גוף וחזרה לשגרת חיים. בתחילת הטיפול הליקוי העיקרי של עומר היה הגבלה בניידות וכאבים", היא מסבירה. "עומר הוא לוחם אמיתי, ולוחם להגיע למצב של שיקום מלא. היום הוא עצמאי לחלוטין, חוזר לפעילויות הפנאי, עבר מבחן פסיכומטרי וממשיך במסלול חיים מתוכנן".

עומר הודה בחום לכל הצוות הרפואי ב'הרצפלד': "קמתי על הרגליים בזכותכם ואמשיך להוקיר אתכם בכל מקום אפשרי. אין ראויים מכם לתודה שלי".