"מבצע דוגו" יצא לדרך בניצוחן של תלמידות כיתת ז'2, שנחשפו לסיפורו יוצא הדופן של ניצול השואה דוד לייטנר, והחליטו להצטרף ליוזמה הארצית. הבנות הקימו דוכני פלאפל והכינו מאות מנות פלאפל לתלמידות האולפנה והצוות החינוכי.

.

בנות האולפנה התחברו למסר אותו מעביר המצע והוא: "עם ישראל חי וקיים ומבסוט ואוכל פלאפל". סיסמא אותה תבע דוגו בעצמו.

 לפני ארבע שנים החלה יוזמה ארצית המנציחה באופן יוצא דופן את חווית ההצלה מהתופת של ניצול השואה דוד לייטנר. דוד המוכר לכולם בכינוי 'דוגו',מבצע את נקמת אושוויץ בדרכו הייחודית והפרטית – אכילת 2 מנות פלאפל. הקמה עליה מדבר לייטנר היא על הנס שארע לו בזמן שניצל מצעדת המוות."

ב-18 בינואר 1945 כשהיה בן 14 צעד לייטנר במשך 3 ימים יחד עם כ-60 אלף

אנשים במצעד המוות מאושוויץ-בירקנאו" צעדנו בקור מקפיא של 18 מעלות מתחת לאפס, ללא אוכל, ללא הפסקות ושינה במשך 2 לילות ברצף. לייטנר , המוכר בכינויו "דוגו", נזכר ברגעי האימה הללו, ומסביר כי מה שהחזיק אותו היה  זכרונות מסיפוריה של אמו, שסיפרה לו על קציצות חמות וטעימות שנמצאות בשפע ברחובותיה של ירושלים הקדושה.

לייטנר הצליח להינצל מצעדת המוות. זכה לעלות לארץ, להתיישב בה ולהקים משפחה ענפה.

לימים ביקר לייטנר בירושלים בשוק מחנה יהודה, וניתקל בדוכני פלאפל. סירי הטיגון הענקיים, בהם הכינו מוכרי הפלאפל את כדורי הפלאפל החומים, הזהובים והריחניים. הכדורים החומים הזכירו מיד לדוגו , את הבטחותיה של אימו, שסיפרה לו בילדותו על הקציצות החמות הרבות שיש בירושלים.

מאז אותו יום כל שנה דוגו הולך ב18 בינואר לאכול פלאפל עם אשתו נכדיו וניניו ואליו מצטרפים מאות אנשים לנקום את נקמת מצעד המוות מאושוויץ-בירקנאו