. 

הכירו את 'מכבי RED' – שירות חדש של 'מכבי שירותי בריאות', אשר יאפשר לחברי קופת-חולים 'מכבי' לקבל טיפול קרוב לבית במקרה של פציעה או חבלה, ויחסוך את הצורך להתפנות לחדר מיון בבית החולים עתירי הזיהומים.

מאות אלפי ישראלים מגיעים מדי שנה אל חדרי המיון עם חתכים הדורשים תפירה, גוף זר בעין ושברים, וממתינים בדרך-כלל זמן רב לקבלת טיפול - לפי נתוני משרד הבריאות זמן ההמתנה הממוצע בבתי החולים עומד על כ-4 שעות.

במהלך ראשון מסוגו בישראל, פרשה 'מכבי' רשת של מאות רופאים ברחבי הארץ המעניקים טיפול במקרים דחופים אלה, ובהמשך תתווסף גם רפואת נשים בהיריון. לפי הערכות השירות צפוי להקל על עשרות אלפי מטופלים בשנה, שיקבלו טיפול דחוף קרוב לבית במקום בבתי החולים.

במחוז הדרום יעניקו 180 רופאים מענה לכל תושבי האזור - מתוכם 16 רופאים ביבנה. כל רופא 'RED' יטפל במקרים שבתחום מומחיותו: רפואת משפחה, ילדים, נשים, עיניים, אף-אוזן-גרון, אורתופדיה, ועוד. איתור הרופא המתאים והזמין יבוצע באפליקציה מבוססת מיקום שפותחה במיוחד בתוך אפליקציית 'מכבי'. המטופל מגדיר את הבעיה ממנה הוא סובל, והאפליקציה מאתרת עבורו את הרופא המתאים והקרוב ביותר שיוכל לקבלו בין התורים.

ד"ר ג'וני ארבלי, מוביל 'מכבי RED' במחוז דרום וסגן המנהל הרפואי של המחוז: "המטופלים מופתעים מאוד מהשירות החדש והמהפכני, המאפשר להם מענה מיידי ליד הבית, במקום לנסוע לחדר מיון ולחכות שם שעות. המטופלים שהזמינו תור מראש וממתינים לתורם מקבלים את זה בהבנה, כי ברור שמטופל הנזקק לתפירה או לפתרון בעיה דחופה אחרת צריך עזרה מיידית. הם גם מבינים שמחר ייתכן והם יהיו אלה שיזדקקו לשירות הדחוף, ויצפו לאותה סולידריות".

בפיילוט שביצעה 'מכבי' בחודשים האחרונים התגלו נתונים מרשימים, לפיהם מרבית הפניות ל'מכבי RED' קיבלו מענה רפואי בתוך כשעה. כמו-כן, 9 מכל 10 מטופלים שהגיעו לאחד מרופאי 'RED' לא נזקקו לחדר-מיון והשלימו את כלל הטיפול במרפאה. והבשורה המשמעותית: מבדיקה של כ-10,000 מקרים עד-כה עולה כי כ-80% מהמקרים היו בעלי הצדקה רפואית לטיפול במיון (על-פי הקריטריונים שקבע משרד הבריאות), והמשמעות היא  כי אלפי מטופלים נמנעו מהמתנה ארוכה ומייגעת בבתי החולים, ומחשיפה לזיהומים רבים שנפוצים במיון.

ב'מכבי' מדגישים כי רופאי 'מכבי RED' פועלים בשעות העבודה של המרפאות 08:00-18:00 בימי א׳-ה׳, ובימי שישי - 08:00-12:00. לצד שירות זה מפעילה הקופה גם מוקדי רפואה דחופה הפזורים ברחבי הארץ, כך שחבריה מקבלים מענה למקרים דחופים לאורך מרבית שעות היממה.