ארכיון

לאחר יום מתוח שבחלקו נשמעה אזעקה בעיר בשעת הצהריים וביישובים הסמוכים, הערב (ראשון) קיים ראש העיר התייעצות בטחונית בחמ"ל העירייה בשיתוף פיקוד העורף שלאחריו מפרסמת הערב דוברות העירייה את ההודעה הבאה:

"בהערכת מצב שנערכה הערב בחמ"ל עיריית יבנה הוחלט על-ידי ראש העיר, צבי גוב-ארי כי מחר (שני 6.5.19) לא יתקיימו לימודים במערכת החינוך העירונית, מעונות היום, מסגרות החינוך מיוחד והצהרונים. ההחלטה התקבלה לאחר התייעצות עם גורמי החירום ובהתאם להנחיות פיקוד העורף.

* חוגים ופעילויות במרכזים הקהילתיים: ביום שני, 6.5 לא יתקיימו חוגים ופעילויות במרכזים הקהילתיים ובמגרשי הספורט.

* המקלטים הציבוריים פתוחים לשימוש הציבור.

* דיירי הבניינים המשותפים נדרשים לוודא כי המקלט בבניין ערוך ומוכן לשעת הצורך וכי דלת הכניסה לבניין פתוחה לטובת עוברי אורח במקרה של אזעקה.

* פארק המים- הבריכה תהיה סגורה, חדר הכושר יפעל כרגיל (במקום קיים מרחב מוגן).

* מרכז השליטה העירוני 106 עומד לרשות התושבים 24 שעות ביממה.

* משרדי העירייה יפעלו ביום שני 6.5 במתכונת רגילה.

* אירועי יום הזיכרון ויום העצמאות: טרם התקבלה החלטה באשר לקיום האירועים.

* ביום שלישי, 7.5.19 השוק העירוני לא יתקיים.

* ודאו כי בני המשפחה מכירים את הנחיות ההתגוננות בשעת אזעקה.

* זכרו! איזור ההתרעה של יבנה הוא "דרום השפלה 266" וזמן הכניסה למרחב המוגן הוא 60 שניות. לאחר אזעקה יש לשהות במרחב המוגן למשך 10 דקות.

* המשיכו להיות קשובים להודעות העירייה ולכלי התקשורת."

ראש עיריית יבנה, צבי גוב-ארי במסר לתושבים:

ראש העיר קרא הערב לתושבי העיר להמשיך ולהקפיד על הנחיות פיקוד העורף שהוכחו כמצילות חיים. "המצב מחייב משנה זהירות, הקפידו על קיום הנחיות ההתגוננות", אמר הערב גוב-ארי והוסיף כי "המשך מצב הלחימה ועליית מספר שיגורי הרקטות מעזה מחייבים משנה זהירות בכל הקשור להתנהגות האזרחית"

ראש העיר הוסיף כי "לאחר דיונים עם גורמי החירום ולאחר שיקול והתייעצות החלטתי על המשך השבתת הלימודים מחר (יום ב', 6.5) בכל המסגרות כולל החינוך המיוחד. מעבר לכך לא נקיים חוגים ופעילויות נוספות שיש בהן ריכוז של מספר משתתפים. במהלך הימים הקרובים נעשה למען הוצאתם של ילדינו לפעילות נופש ופנאי מחוץ לעיר באיזורים שמחוץ למפת הסיכונים. אבקש להמשיך ולהקפיד על התנהגות ותגובה בהתאם להנחיות פיקוד העורף. בתקווה לימים שקטים ורגועים יותר".

נמשיך לעדכן בעת הצורך. בברכת ערב טוב ושקט!