למשרדה של עוה"ד רעות שדה הגיע לקוח בשנות הארבעים לחייו והחל לגולל את סיפורו בפניה:

הלקוח, תושב ירושלים, עובד כמורה בבית ספר תיכון בעיר. הלקוח נשוי ולו שתי בנות בוגרות נשואות עם ילדים. הלקוח היה בן יחיד להוריו.

הוריו של הלקוח, בשנות ה-80 לחייהם, התגוררו באשקלון. הלקוח היה קשור מאוד לאמו. לימים, אמו נפטרה לאחר שנלחמה שנים במחלת הסרטן. אביו נותר לבדו, בן 83 ללא אישה וכשבנו מרוחק ממנו.

לאביו של הלקוח היו בבעלותו שתי דירות מהן קיבל דמי שכירות. לאחר מות אמו ומפאת גילו המתקדם, אביו נתן לבנו ייפוי כוח אשר אושר ע"י נוטריון, המעניק לו את הזכות לפעול ולעשות בשמו את כל הפעולות הנדרשות בכל הנוגע לענייניו הכספיים ולענייניו הבריאותיים של אביו.

בהמשך, אביו של הלקוח התקשה לקבל את מותה של אשתו אהובתו. בנוסף לשברון לבו, הוא החל להראות סימנים של דמנציה- מחלה הפוגעת בזיכרון ובכישורים הקוגניטיביים, כמו גם ביכולת לתכנן ולהוציא לפועל פעולות שונות ובסיסיות. אביו החל להפגין תסמינים שונים של המחלה, כגון חרדה, דיכאון ואי שקט. אביו אף החל להזות ולהפגין מחשבות שווא והאשים את בנו כי זה גנב לו חפצים שונים מביתו, וכי הוא מעוניין לפגוע בו.

הלקוח הבין שמצבו של אביו מתדרדר, וכי לא בטוח להשאירו לבדו בדירתו כשהוא מרוחק מבנו. על כן לקח את אביו והביא אותו לביתו להתגורר עמו ועם אשתו.

בחלוף תקופה של כארבעה חודשים, בעת שמתגורר אצל הלקוח, מצבו הרפואי של אביו התדרדר עוד יותר. אביו סירב להתקלח או לצחצח שיניים. אביו סירב לאכול בצורה סדירה ולעיתים נותר בחדרו שעות ארוכות מבלי לצאת ממנו. כשנשאל, אביו של הלקוח לא ידע לענות היכן מתגורר, והחל להתבלבל בין שמות נכדיו ונכדותיו. אביו של הלקוח אהב לצפות בשעשועוני טריוויה בטלוויזיה, ואף ידע את התשובות למרבית השאלות. באותה התקופה אביו של הלקוח פשוט בהה בטלוויזיה ולא הוציא מילה אל מול התכניות האהובות עליו. אביו של הלקוח אף סירב ללכת לרופאים, גם לאלו שהגיעו עד לבית הלקוח בכדי לבדוק אותו.

בשלב זה פנה הלקוח לעוה"ד שדה בכדי להתייעץ עמה מה הדרך הטובה ביותר לטפל באביו, המסרב בכל תוקף להישמע לבנו.

עוה"ד רעות שדה הקשיבה בקשב רב והסבירה ללקוח כי אביו מצוי כעת בתקופה הקשה ביותר בחייו. הוא תלוי בסובבים אותו לחלוטין ואיבד כל יכולת לדאוג לעצמו או לקבל החלטות באופן עצמאי. עורכת הדין רעות שדה אמרה ללקוח כי עליו להגיש בקשה למינוי אפוטרופוס  לגופו ולרכושו של אביו, שכן רק בדרך זו יוכל הלקוח לקבל סמכות חוקית לדאוג לצרכיו של אביו, לקבל החלטות עבורו ולפעול למענו ובמקומו. זאת גם בפן הרכושי (כלומר לפעול מול השוכרים של הדירות של אביו ולוודא כי הם משלמים לו את דמי השכירות בזמן) וגם בפן הרפואי, כך שהלקוח יקבל מנדט לבקש ולקבל כל חוות דעת רפואית או כל מסמך רפואי אחר מכל רופא שאביו יזדקק לשירותיו.

עוה"ד שדה ניגשה לעבודה ומיד הגישה בקשה למינוי אפוטרופוס על גופו ורכושו של אביו של הלקוח לבית המשפט לענייני משפחה בירושלים. לבקשה צורפו חוות דעת רפואיות המעידות על מצבו הבריאותי המתדרדר של אביו של הלקוח, כמו גם ייפוי הכוח שנתן אביו לבנו בטרם החל לחלות במחלת הדמנציה- פעולה אשר העידה יותר מהכול כי אביו סומך על בנו שידאג לו לעת זקנה, וכשכבר לא יוכל לדאוג לעצמו. צו מינוי זמני לאפוטרופוס לגוף ניתן מיידית ולאחר שיחה עם נציגת המחלקה לשירותים חברתיים בירושלים, ניתן צו קבוע לגוף ולרכוש של אביו של הלקוח.

עורכת הדין רעות שדה: "שמחתי מאוד לעמוד לצד לקוח שכל רצונו היה לדאוג לאביו הבא בימים בצורה הטובה ביותר. שמחתי עוד יותר שהדבר לא היה כרוך בהגעה פיזית לבית המשפט, שכן ההתרשמות מצד הרשויות מהלקוח הייתה כה עמוקה, שלא היה צורך להביאו בפני כבוד בית המשפט. באם הנך מצוי בסיטואציה דומה, מומלץ להיוועץ עם עורך דין.