צילום: אופיר לוי

לאחרונה התווספו למערך הרופאים של 'שירותי בריאות כללית' במרפאת 'יבנה הירוקה' ביבנה שתי רופאות עם ניסיון רב בעבודה בבתי-חולים: ד"ר יהודית גלזר, תושבת יבנה, שעברה התמחות בבתי ברפואה פנימית בבתי החולים 'וולפסון' ו'בילינסון', וד"ר אנטון אנאמריה, אשר עברה התמחות ברפואה פנימית בבית-חולים 'קפלן' ברחובות.

ד"ר גלזר שירתה כחובשת וכקצינת רפואה במפקדת זרוע היבשה, שימשה פראמדיקית במד"א ולמדה תואר ראשון ברפואה דחופה, "יש לי ניסיון רב בכל תחום הרפואה הקרובה ומצבי חירום", היא מסבירה, "מטופלים שמגיעים למשל עם הפרעות קצב, אני מפנה באופן מיידי לבית-חולים, יוצרת בעצמי קשר עם חדר המיון,  והגעתם המהירה מצילה חיים". כרופאה פנימאית עם ניסיון עבודה בבתי-חולים היא מנוסה בראיית תמונת המטופל בשלמותה, ובהפנייתו לטיפול המיטבי המתאים.

ד"ר אנאמריה עלתה מרומניה לפני 12 שנים ונשארה בישראל מטעמי ציונות ואהבת המולדת. "הגעתי למרפאת 'כללית' ביבנה עם ניסיון רב של עבודה בבית-חולים ואני יודעת היטב לטפל ברפואת חירום, תוך קיום קשר ישיר עם בתי החולים וטיפול מיידי בהתאם לצורך", היא מסבירה, "אני מקפידה עם מטופליי על שינויים בהרגלי חיים, שמירה על תזונה נכונה ומניעת השמנת יתר". ד"ר אנאמריה מזמינה מטופלים לשיחות במצבים של טרום-סוכרת, כבד שומני או שומנים בדם.

הצטרפותן של הרופאות החדשות מתווספת למהלך לפריסת השירותים הרחבה ביותר של 'כללית' בעיר יבנה, בעשרות מרכזים רפואיים – ובכלל אלה רפואה יועצת מגוונת בכלל מקצועות הרפואה, בתי-מרקחת, מעבדות, מרפאות שיניים ומוקדי רפואה דחופה.

בתמונה: שתי הרופאות החדשות במרפאת 'כללית'-יבנה הירוקה