"יש לדאוג כי התחדשות עירונית, לא תפגע באיכות החיים העתידית של התושבים ובזכויותיהם" – כך אמרה אמש רונית ארנפרוינד בכנס המוניציפלי של 'יש עתיד-כחול לבן', במסגרת הפורום המוניציפלי של המפלגה.

בהתכנסות השתתפו נציגי ציבור, חברי מועצות, ראשי רשויות ומועצות אזוריות. יו"ר 'יש עתיד' ב'כחול-לבן', ח"כ יאיר לפיד, הוביל את המפגש ביחד עם ח"כ מאיר כהן. עוד נכחו חברי הכנסת מיקי לוי, אורנה ברביבאי, קארין אלהרר, בועז טופורובסקי ויואל רוזבוזוב. כולם כאחד הצהירו שהם מבקשים לתמוך, לחזק ולהיענות לצורכי השטח המוניציפלי.

.

ח"כ לפיד ביקש להדגיש כי חיי היומיום של האזרחים בכל עיר ובקהילות הם התשתית החשובה ביותר, וכי המפלגה תתמוך ותסייע ככל שיתאפשר.

בדיון הועלו הצעות להקמת פורומים שונים לבחינת מדיניות בנושאים שונים, בין היתר התחדשות עירונית, דיור בר-השגה, תפיסה חינוכית, תמיכה בפעילות לאוכלוסיות מיוחדות ולאוכלוסייה הוותיקה, מפגעים סביבתיים, ועוד.

ארנפרוינד, פעילה מרכזית בקרב הציבור ביבנה, העלתה את נושא ההתחדשות העירונית בעיר כדוגמה חשובה לרשויות רבות, והדגישה את הצורך בגיבוי ובפיקוח ממשלתי על תכנון מיזמי 'פינוי-בינוי' ו'תמ"א 38' "שפויים", לטובת איכות החיים של התושבים בעתיד ובניית מנגנון שישמור על זכויותיהם.

כזכור, בעבר העלתה ארנפרוינד את הרעיון של 'קרקע משלימה' (ניוד זכויות בנייה), במטרה להפחית את הצפיפות ולהקל על התשתיות במתחמים המוניציפליים המיועדים להכיל את הפרויקטים הללו.

.

במפגש הציעה ארנפרוינד כי יוקם צוות מקצועי, בראשות ח"כ מיקי לוי - כמי שהיה סגן שר האוצר בעבר וחבר בכיר בקבינט פתרון הדיור. בעבר גוייסו לוי וצוותו במשרד האוצר על-ידי ארנפרוינד לפגישה עם ראש עיריית יבנה, צבי גוב-ארי, במטרה לקדם את רעיון 'קרקע משלימה' לפרויקט 'פינוי-בינוי' במתחם ערבה/האורן - שם אכן התקבלו זכויות של 1,100 יחידות-דיור, במסגרת ניוד זכויות כחלק מהסכם הגג של יבנה.