.

השבוע הופצו ברחבי העיר חוברות מידע המתארות את השינויים הצפויים בקווי האוטובוס ב-2019. תושבי השכונות נאות שז"ר ונאות אשכול התאכזבו לראות את השינויים המוצעים שם.

"השבוע שלחו חוברת על שינויים באוטובוסים ופתאום קלטנו שממש מפקירים את השכונות", אומרת שרה מימונה, תושבת רחוב הנרקיס. "היום יש את קו 6 שעוצר מול הכפריה בשני הכיוונים, עכשיו רוצים להוריד אותו שיצא מרכבת מזרח וייסע ישר לירוקה. למשל באוטובוס של 7:10 אנחנו עולים, כמה אנשים, ביניהם 5-6 סייעות וגננות, 2 מטפלות ועוד כמה שעובדים בירוקה. איך כולם יגיעו בזמן לעבודה?

"יש את קו 3 שגם יוצא מרכבת מזרח ושינוי לו את המסלול שייצא ישר לשדרות הסנהדרין ומשם לרכבת מערב מבלי לעבור דרך השכונה. מי משתמש באוטובוסים האלה? לא האנשים של נווה אילן, לא האנשים של השכונה הירוקה, אלא אנחנו, אנשי השכונות הוותיקות שבאים לעבוד בשכונה הירוקה ונווה אילן וממש ממש פוגעים בנו.

"אני מסיימת ב16:30 לעבוד, אני מחכה 40 דקות לאוטובוס שיגיע מהירוקה ויביא אותי לשכונה. הם הוסיפו קווים בירוקה ובמקום לעזור לשכבה החלשה הם עוזרים לשכבה החזקה שגם ככה לא זקוקה לעזרה הזו ואחר כך הם יגידו שהאוטובוסים ריקים".

מעיריית יבנה לא התקבלה תגובה לטענות.