מועצת עיריית יבנה החליטה לקרוא את הגינה הציבורית בשכונת השוטרים בעיר על שמו של המפכ"ל העשירי, יעקב טרנר, אשר בשנות התשעים תרם רבות להקמתה.

בטקס שנערך הערב (רביעי, 8.1.20) בקונסרבטוריון העירוני השתתפו ראש העיר, צבי גוב-ארי, יעקב טרנר ובני משפחתו, מפקד תחנת משטרת יבנה - סנ"צ שלומי בן-שטרית, קציני התחנה ושוטריה, מ"מ וסגני ראש העיר, חברי מועצה, מנכ"ל העירייה, חברי ועד השכונה המשטרתית, גימלאי המשטרה, תושבים ואורחים רבים.

ראש העיר גוב-ארי סיפר על פועלו רב השנים של טרנר למען ביטחון ישראל במסגרת חיל אוויר הישראלי: "יעקב סיכן את חייו פעמים רבות במהלך שירותו את עם ישראל, ובהמשך שירת נאמנה כראש להק כח-אדם בחיל האוויר וכמפכ"ל משטרת ישראל. יש בליבי הרבה אליך, הרבה אנשים אוהבים ומעריצים אותך. בכל מקום הותרת חותם אדיר".

צילום: דוד מטודי

תנ"צ (בדימוס) מוטי נחמני, כיום מנהל אגף הבטחון והסדר הציבורי, סיפר על פועלו של טרנר למען שוטרי ישראל. תנ"צ בדימוס ג'קי בריי המתגורר בשכונה המשטרתית ביבנה הדגיש את פועלו של טרנר: "הנך איש חזון ההופך את העשייה ליצירה של ממש. אנו תושבי השכונה יודעים להוקיר את פועלך והפיכתה של השכונה לפנינה ירוקה בעיר, שמהווה דוגמה ומופת לערים אחרות".

עו"ד גל שרון, סגנית נשיא ארגון השוטרים איפ"א בישראל: "לא אשכח את אבן הפינה להקמת השכונה, והנה רבים מהנוכחים כאן מתגוררים בה כחצי יובל. יעקב טרנר אוהב את השוטרים ולעולם לא נשכח את תרומתך. כולנו מאחלים לך בריאות ואושר".

צילום: דוד מטודי

טרנר התקשה להסתיר את התרגשותו: "אני נרגש הערב ושמח על היוזמה של אנשי יבנה וחברת המועצה עו"ד דורית בן-מאיר וראש העיר צבי גוב-ארי, אשר נתן את ברכתו. גוב-ארי שיכנע בזמנו את מינהל מקרקעי ישראל בצורך להקים את השכונה הצבאית ביבנה ואסור לשכוח זאת".

טרנר סיפר על שלבי איכלוס פרויקט השכונה בת 255 חידות הדיור ביבנה, על חבלי הלידה של הקמתה ועל המאמצים והתקציבים שנדרשו לשם כך. "יבנה עיר לתפארת ואני גאה ונרגש על הזכות שניתנה לי ומודה לכם על הכבוד ועל שמצאתם לנכון לכבדני ביום המרגש הזה, במעמד כל-כך הרבה חברים נפלאים שבאו למרות מזג האוויר הקשה. תודה רבה לכולכם", אמר.

צילום: דוד מטודי

ועד השכונה ביקש למסור בשם תושביה: "אנו תושבי שכונת השוטרים מודים לעיריית יבנה, לעומד בראשה - צבי גוב-ארי, לסגן ראש העיר, מנכ"ל העירייה, אגף שפ"ע ודובר העירייה - על הפיכת הגינה הציבורית בשכונה לגינה על שם יעקב טרנר. פעילות זו הינה המשך ישיר לכבוד ולהערכה שיבנה רוחשת לאנשים שתרמו לעיר ותושביה. יישר כח".

צילומים: דוברות עיריית יבנה; דוד מטודי