דורון מלכה

אלפי חברי מועצות ברשויות המקומיות ברחבי הארץ - מסיעות הקואליציה והאופוזיציה למיניהן - פנו היום לשר הפנים אריה דרעי, בדרישה להפחתת גובה מיסי הארנונה לעסקים, בעקבות משבר הקורונה.

ליוזמת אח"מ - ארגון חברי וחברות המועצה ברשויות המקומיות בישראל - הצטרפה סיעת 'יבנאים' במועצת העיר בראשות אלי מזוז וחבר מועצת העיר דורון מלכה, מחזיק תיק העסקים הקטנים והבינוניים בעיר, וכן חבר המועצה רועי גבאי, יו"ר סיעת 'יבנה במרכז'.

מלכה: "המצב הנוכחי מציב את העסקים המקומיים בסיטואציה כמעט בלתי אפשרית. החנויות נסגרות או שפעילותן מצטמצמת באופן משמעותי, בעלי העסקים צריכים להמשיך להחזיק את העובדים, לשלם את ההוצאות השוטפות - וזאת כשההכנסה נפגעת באופן קשה.

אחד התשלומים העיקריים הוא הארנונה, והחוק כיום לא מאפשר מתן הקלה במס זה. לכן, הצטרפנו לקריאה החשובה לשר הפנים ולקברניטי המדינה, לאפשר מתן הקלות בארנונה בחקיקה ובהשתתפות של המדינה. כמו-כן לשפות את הרשויות המקומיות על המהלך, במידה וזה אכן יתקיים בפועל.

ליוזמה החשובה הצטרפו חברי מועצות מכל הארץ ואנו מקווים כי המנהיגים, הממשלה והכנסת ייענו בחיוב לבקשתנו. עסקים רבים ומשפחות רבות תלויות בכך".

בסיכום הדגיש מלכה: "אני קורא לתושבים - עכשיו יותר מתמיד בעלי העסקים זקוקים לכם. אחרת, ביום שאחרי עשרות עסקים ייסגרו".